CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Do Sosnowca po pierwszą wyjazdową wygraną

W najbliższą niedzielę (tj. 6.03) w Sosnowcu w meczu 21. kolejki rozgrywek PlusLigi spotkają się dwie ostatnie drużyny tabeli. MKS Będzin podejmie w domowej hali drużynę AZS-u Częstochowa. Wbrew pozorom będzie to niezwykle istotny mecz. Mimo, że PlusLigi od kilku sezonów jest “zamknięta” to obie ekipy nie mogą być jeszcze pewne startu w najwyższej klasie rozgrywkowej w przyszłym sezonie. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17.

Po 20. rozegranych kolejkach AZS Częstochowa ma na swoim koncie 13 punktów i plasuje się na 13. miejscu. Gospodarze niedzielnego spotkania zamykają ligową tabelę z dorobkiem 11 “oczek”. Jednym z wymogów do uczestniczenia w następnym sezonie w PlusLidzie jest m.in odniesienie pięciu ligowych zwycięstw w trwających rozgrywkach. Akademicy jak do tej pory mają ich na swoim koncie cztery zwycięstwa, MKS Będzin trzy. Dodatkowo dla będzinian jutrzejszy mecz będzie szansą na ucieczkę z ligowego dna, natomiast dla częstochowian okazją do powiększenia dystansu dzielącego drużynę od ostatniego miejsca.

Mecz w Sosnowcu zapowiada się niezwykle ciekawie i z pewnością nie będzie miał faworyta. Co prawda jeszcze parę tygodni temu, gdy częstochowianie pokonali Politechnikę Warszawską i BBTS Bielsko-Biała, siatkarze MKS-u Będzin w tym samym czasie grali po prostu źle. Zmiana szkoleniowca (Stelio DeRocco) oraz pojawienie się nowego rozgrywającego (Tyler Sanders) wyraźnie jednak odmieniło oblicze zespołu. MKS w trzech ostatnich kolejkach sprawił dwie niespodzianki. Najpierw gracze kanadyjskiego szkoleniowca pokonali na wyjeździe AZS Politechnikę Warszawską, a przed tygodniem równie niespodziewanie pokonali i to bez straty seta Indykpol AZS Olsztyn.

AZS choć w ostatnich spotkaniach zdobywał punkty to jednak meczów nie wygrywał. Siatkarze mają za sobą siedem porażek z rzędu i nastał najwyższy czas by przerwać tą złą serię. Tym bardziej z drużyną, która jako jedyna w całej lidze jest niżej w ligowej tabeli od ekipy Michała Bąkiewicza. Sztab szkoleniowy Akademików zapewnia, że w końcu wszyscy zawodnicy są zdrowi i do Sosnowca biało-zieloni udadzą się w optymalnym składzie. Ostatnie spotkania pokazały jednak, że paru zawodników przeżywa niestety spory dołek formy. Takim siatkarzem jest na pewno Rafał Szymura. W nie najwyższej dyspozycji jest także Matej Patak, a to przecież jedne z kluczowych postaci w zespole. Bez ich dobrej postawy osamotniony duet Brazylijczyków Felipe Bandero Rafael Redwitz nie będzie w stanie za wiele wskórać. Pokazał to doskonale ostatni ligowy pojedynek z Jastrzębskim Węglem.

MKS Będzin
1. Mariusz Schamlewski
2. Mateusz Wikło
3. Tijmen Laane
4. Maciej Pawliński
5. Sanders Tyler James
6. Viaceslaw Batchkala
7. Mariusz Gaca
8. Jakub Oczko
9. Sebastian Warda
10. Bartosz Kaczmarek
12. Mateusz Piotrowski
13. Michał Żuk
14. Jakub Peszko
15. Paweł Stysiał
17. Michał Kamiński
18. Dawid Żłobecki

AZS Częstochowa
1. Tomasz Kowalski
2. Łukasz Polański
3. Stanisław Wawrzyńczyk
5. Rafael Redwitz
6. Bartłomiej Lipiński
7. Michał Szalacha
8. Adrian Stańczak
10. Bartosz Buniak
12. Kacper Stelmach
13. Rafał Szymura
14. Felipe Bandero
15. Bartłomiej Janus
16. Matej Patak
20. Kamil Szymura