CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Drabik i Czaja faworytami – półfinał MIMP w Częstochowie

W najbliższą środę (17 czerwca) na częstochowskiej SGP Arenie kolejne żużlowe emocje. Punktualnie o godzinie 17.00 rozpocznie się jeden z trzech półfinałów Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Dwa pozostałe rozegrane zostaną w Krośnie i Opolu.

Kibice, którzy są spragnieni mocnych żużlowych emocji, powinni sobie zarezerwować środowe popołudnie. Ich gwarantem będą zapewne młodzieżowcy, którzy stoczą bój o awans do tegorocznego finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Historia tego typu zawodów pokazuje, że dostarczają one niejednokrotnie więcej emocji, niż zawody seniorskie.

Do przyjścia na stadion powinna również zachęcić dość ciekawa stawka awizowanych zawodników. Języczkiem u wagi będzie zapewne bezpośrednia rywalizacja wychowanków Włókniarza. Na owalu przy Olsztyńskiej zaprezentują się bowiem aktualni zawodnicy miejscowego klubu – Oskar Polis, Przemysław Portas i Rafał Malczewski oraz reprezentujący inne kluby – Artur Czaja, Maksym Drabik i Hubert Łęgowik.

Awans do finału wywalczy najlepsza piątka i jeden rezerwowy. W opinii żużlowych ekspertów w tym gronie znajdą się reprezentujący barwy PGE Stali Rzeszów – Artur Czaja i Betard Sparty Wrocław – Maksym Drabik. Do grona faworytów częstochowskiego półfinału należy również zaliczyć Oskara Fajfera (KS Toruń) i Adriana Cyfera (Stal Gorzów).

Lista startowa:
1. Oskar Polis (Włókniarz Częstochowa)
2. Przemysław Portas (Włókniarz Częstochowa)

3. Sebastian Niedźwiedź (Orzeł Łódź)
4. Rafał Malczewski (Włókniarz Częstochowa)
5. Patryk Beśko (Wybrzeże Gdańsk)
6. Maksym Drabik (Sparta Wrocław)
7. Robert Chmiel (ROW Rybnik)
8. Artur Czaja (Stal Rzeszów)
9. Adrian Cyfer (Stal Gorzów)
10. Oskar Ajtner-Gollob (Ostrovia Ostrów)
11. Łukasz Kaczmarek (Stal Gorzów)
12. Hubert Łęgowik (GKM Grudziądz)
13. Oskar Fajfer (KS Toruń)
14. Arkadiusz Potoniec (Falubaz Zielona Góra)
15. Dawid Krzyżanowski (KS Toruń)
16. Alex Zgardziński (Falubaz Zielona Góra)
R1. Krzysztof Wittstock (Wybrzeże Gdańsk)
R2. Igor Kopeć-Sobczyński (KS Toruń)

Ceny biletów:
– bilet normalny
– 12 zł
– bilet ulgowy – 8 zł (przysługuje uczniom i studentom do 26-go roku życia – urodzonym w 1989 roku i później oraz osobom po 65-tym roku życia – urodzonym w 1950 roku i wcześniej)
– wstęp wolny – dzieci do lat 12-tu (osoby urodzone w 2003 roku i później) oraz osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich
– program zawodów – 2 zł