CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Dwaj nowi gracze w AZS-ie

Działacze AZS-u Częstochowa mozolnie kompletują kadrę na zbliżające się rozgrywki PlusLigi. W czwartek klub za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformował, że nowymi siatkarzami drużyny prowadzonej przez trenera Michała Bąkiewicza zostali dwaj Ukraińcy Mykoła Moroz oraz Oleksandr Grebeniuk.

Obaj zawodnicy wraz z siatkarzami, którzy wcześniej związali się kontraktem z AZS-em trenowali w ostatnich dniach pod okiem częstochowskiego szkoleniowca. Przypomnijmy, że wcześniej do drużyny dołączyli Paweł Adamajtis, Adam Kowalski i Konrad Buczek. W zespole na kolejny sezon zostali z kolei Rafał Szymura, Tomasz Kowalski, Bartłomiej Janus, Bartosz Buniak, Michał Szalacha, Stanisław Wawrzyńczyk i Łukasz Polański.

Mykoła Moroz to niespełna 24-letni przyjmujący. Mierzy 203 cm wzrostu i ostatnio występował w swojej rodzimej lidze w drużynie Lokomotoviu Charków. 27-letni Oleksandr Grebeniuk mierzy 202 cm wzrostu i gra na pozycji atakującego. Podobnie jak jego rodak w minionym sezonie występował w lidze ukraińskiej w zespole Barcom Każany Lwów.

Kadra AZS-u Częstochowa na sezon 2016/2017
Rozgrywający: Tomasz Kowalski, Konrad Buczek
Atakujący: Paweł Adamajtis, Oleksandr Grebeniuk
Przyjmujący: Rafał Szymura, Stanisław Wawrzyńczyk, Mykoła Moroz
Środkowi: Michał Szalacha, Bartosz Buniak, Łukasz Polański, Bartłomiej Janus
Libero: Adam Kowalski

azsczestochowa.pl