CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

EE: Inauguracja bez Jensena!

W niedzielę (13 kwietnia) w meczu 1. kolejki Enea Ekstraligi, Fogo Unia Leszno rywalizować będzie z KantorOnline Włókniarzem Częstochowa. Częstochowianie do Leszna zawitają w dość mocno okrojonym składzie. W starciu z podopiecznymi Romana Jankowskiego i Pawła Jądera zabraknie m.in. Michaela Jepsena Jensena.

Zawodnik Lwów w miniony czwartek (3 kwietnia) podczas treningu punktowanego KantorOnline Włókniarza z Betard Spartą Wrocław zanotował groźny upadek. “Liglad” narzekał m.in. na ból pleców i mięśnia uda.

22-letniego Duńczyka do pełnej sprawności miały doprowadzić całotygodniowe zabiegi u znanego fizjoterapeuty, Jerzego Buczka. Po kilku sesjach “Liglad” pojawił się w sobotę (12 kwietnia) w Częstochowie, gdzie odbył krótki trening na torze SGP Areny. Niestety, zawodnik podczas jazdy odczuwał ból w pachwinie i ostatecznie zdecydował się na powrót do Danii.

Przypomnijmy, iż w Lesznie nie stawi się również Grigorij Łaguta. Rosjanin przechodzi rehabilitację kontuzjowanego stawu skokowego. W zaistniałej sytuacji sztab szkoleniowy KantorOnline Włókniarza zastosuje przepis o zastępstwie zawodnika.