CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

EE: Osłabione Lwy sprawią niespodziankę? Zapowiedź meczu FOGO Unia Leszno – KantorOnline Włókniarz

Sobotnie spotkanie SPAR Falubaz Zielona Góra – Grupa Azoty Unia Tarnów oficjalnie zainauguruje rozgrywki Enea Ekstraligi 2014. Częstochowscy kibice najbardziej czekają jednak na niedzielę, kiedy to punktualnie o godzinie 19.00 zawodnicy KantorOnline Włókniarza rozpoczną mecz w Lesznie z miejscową FOGO Unią.

Podopiecznych Piotra Żyto i Jarosława Dymka czeka niezwykle trudne zadanie. W spotkaniu z Bykami, nasz zespół będzie sobie musiał radzić bez Grigorija Łaguty, który cały czas przechodzi rehabilitację operowanego stawu skokowego. Rosjanin być może wróci do składu na mecz 2. kolejki z SPAR Falubazem. – Widać postępy, ale to sam zawodnik musi podjąć decyzję o powrocie na tor. My nie będziemy naciskać – poinformował menedżer KantorOnline Włókniarza, Jarosław Dymek.

Absencja Łaguty, to nie jedyne zmartwienie sztabu szkoleniowego przed “leszczyńską inauguracją”. W miniony czwartek (3 kwietnia) podczas treningu punktowanego biało-zielonych z Betard Spartą Wrocław, groźny upadek zanotował Michael Jepsen Jensen. 22-letni Duńczyk skarżył się na ból mięśnia uda, dlatego postanowił poddać się zabiegom rehabilitacyjnym u znanego fizjoterapeuty, Jerzego Buczka. Odpowiedź na pytanie, czy przyniosły one skutek poznamy w niedzielny wieczór.

Brak “Griszki” i niepewna dyspozycja “Liglada” nie przekreśla jednak szans częstochowskiego zespołu na korzystny rezultat. Ciężar walki powinien spocząć na znakomicie dysponowanym w przedsezonowych treningach Grzegorzu Walasku i bardzo dobrze radzącym sobie na leszczyńskim owalu Rune Holcie. Mocnym punktem drużyny powinien być również nowy nabytek częstochowskiego klubu, Peter Kildemand. Ewentualna wygrana Włókniarza w dużej mierze będzie zależeć od Mirosława Jabłońskiego. Wychowanek Startu Gniezno został obdarzony dużym zaufaniem i nie chce zawieść. – Czuję się bardzo mocno. Jeżeli dostanę szansę występu, to dam z siebie wszystko – mówił kilka dni temu pewny siebie młodszy z braci Jabłońskich.

Faworytem niedzielnego meczu będą jednak gospodarze. Podopieczni Romana Jankowskiego i Pawła Jądera dysponują bardzo wyrównanym składem. Motorem napędowym Unii będą zapewne trzej Duńczycy – trzykrotny indywidualny mistrz świata, Nicki Pedersen, Kenneth Bjerre oraz rewelacyjny w przedsezonowych sparingach, Mikkel Michelsen.

Na “Smoku” nie do “ugryzienia” mogą być również bracia Pawliccy, którzy znakomicie radzili sobie przy okazji eliminacyjnych turniejów ZK i IMEJ. – Piotrek ma takie fury, że głowa mała – mówił po zawodach w Opolu junior Włókniarza, Rafał Malczewski.

Awizowane składy:

KantorOnline Włókniarz Częstochowa:
1. Peter Kildemand
2. Grigorij Laguta
3. Rune Holta
4. Mirosław Jabłoński
5. Grzegorz Walasek
6. Artur Czaja

FOGO Unia Leszno:
9. Nicki Pedersen
10. Grzegorz Zengota
11. Kenneth Bjerre
12. Mikkel Michelsen
13. Przemysław Pawlicki
14. Tobiasz Musielak

Początek: 19.00