CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

EE: Pełna mobilizacja – zapowiedź meczu KantorOnline Włókniarz Częstochowa – Stal Gorzów

W niedzielę (15 czerwca) rozegrana zostanie 8. kolejka Enea Ekstraligi. W Częstochowie punktualnie o godzinie 19.00 rozpocznie się mecz KantorOnline Włókniarza ze Stalą Gorzów.

O wadze niedzielnego meczu nikomu nie trzeba raczej przypominać. Włókniarz pomimo dwóch porażek na swoim torze wciąż pozostaje bowiem w grze o pierwszą czwórkę gwarantującą walkę o najwyższe laury w sezonie 2014. Warunkiem niezbędnym w tym przypadku jest jednak zainkasowanie kompletu trzech dużych punktów.

Szanse na zrealizowanie wyżej wymienionego celu wydają się być jak najbardziej realne, tym bardziej, że przed tygodniem Włókniarz przegrał w Gorzowie zaledwie 50:40. Co ciekawe, nasz zespół startował bez dwóch podstawowych zawodników – Grigorija Łaguty i Rune Holty.

Jak zapewnia zarząd klubu, w niedzielę kibice zobaczą prawdziwe oblicze częstochowskiego zespołu. Fundamentem pod sukces mają być rewolucyjne zmiany, jakie nastąpiły w bieżącym tygodniu. Z Włókniarzem pożegnali się bowiem Rafał Szombierski i trener Piotr Żyto. Z zapewnień zarządu wynika również, że klub doszedł do porozumienia z zawodnikami w kwestiach finansowych.

Włókniarze do meczu ze Stalą przystąpią w swoim najmocniejszym zestawieniu, z Grigorijem Łagutą, Peterem Kildemandem i Grzegorzem Walaskiem na czele. Kibiców może zapewne dziwić nieobecność Michaela Jepsena Jensena, ale nie od dziś wiadomo, że Duńczyk nie prezentuje najwyższej formy. W zaistniałej sytuacji kolejną szansę występu dostanie Mirosław Jabłoński, który z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. Kibice Włókniarza liczą, że w ślady wychowanka Startu Gniezno pójdzie również Rune Holta, który wciąż szuka formy sprzed roku. Skład Lwów uzupełnią Artur Czaja i Hubert Łęgowik. Ten ostatni zastąpi Rafała Malczewskiego.

Gorzowianie zadania naszym żużlowcom zapewne nie ułatwią, tym bardziej, że na torze SGP Areny potrafią solidnie punktować. Udowodnili, to chociażby przy okazji przedsezonowego treningu punktowanego. Na częstochowskim owalu bardzo dobrze czują się przede wszystkim Krzysztof Kasprzak, Piotr Świderski i Bartosz Zmarzlik. Ewentualny sukces podopiecznych Piotra Palucha będzie zależeć głównie od postawy Nielsa Kristiana Iversena i Mateja Zagara, którzy w przeddzień meczu wystartują w Grand Prix Szwecji w Malilli. Szansę występu przeciwko Włókniarzowi dostanie również Liunus Sundstroem. Dyspozycja Szweda wydaje się być największą niewiadomą zbliżającego się spotkania.

Więcej argumentów w meczu KantorOnline Włókniarza ze Stalą wydają się mieć gospodarze, którzy powinni wreszcie wykorzystać atut swojego toru. Ogromna odpowiedzialność w tym kontekście ciąży na Józefie Kaflu, który będzie również wspierał menedżera Jarosława Dymka.

Awizowane składy:

Stal Gorzów:
1. Krzysztof Kasprzak
2. Piotr Świderski
3. Matej Zagar
4. Linus Sundstroem
5. Niels Kristian Iversen
6. Adrian Cyfer

KantorOnline Włókniarz Częstochowa:
9. Grigorij Laguta
10. Rune Holta
11. Peter Kildemand
12. Mirosław Jabłoński
13. Grzegorz Walasek
14. Hubert Łęgowik