CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

EE: Powalczą w Gorzowie? Zapowiedź meczu Stal Gorzów – KantorOnline Włókniarz

W najbliższą niedzielę trzeci wyjazdowy mecz w tegorocznym sezonie rozegrają żużlowcy KantorOnline Włókniarza Częstochowa. Tym razem rywalem biało-zielonych będzie Stal Gorzów. Początek spotkania o godzinie 19.00.

Włókniarz po dwóch porażkach na własnym torze oddalił się od realizacji przedsezonowego celu, jakim jest awans do rundy play-off. Szanse wprawdzie jeszcze są, ale żeby tak się stało podopieczni Piotra Żyto i Jarosława Dymka muszą za wszelką cenę szukać punktów w meczach wyjazdowych. Niestety, nic nie wskazuje jednak na to, że stanie się to w Gorzowie. Lwy na potyczkę z faworyzowaną Stalą, podobnie jak do Tarnowa udają się w “okrojonym” składzie. W niedzielnym meczu zabraknie m.in. Rune Holty i najprawdopodobniej Michaela Jepsena Jensena. Ten ostatni widnieje wprawdzie w awizowanym składzie, ale jego występ staje pod dużym znakiem zapytania. Powód absencji obu zawodników jest ten sam, co “zawsze”, czyli pieniądze.

Brak Holty i Jensena dość mocno ogranicza szansę Włókniarza na odniesienie zwycięstwa. Wielka szkoda, gdyż w pamięci częstochowskich kibiców wciąż tkwi wynik ubiegłorocznej konfrontacji. Dokładnie 30 czerwca 2013 roku, Lwy wygrały w Gorzowie 47:43. Liderem Włókniarza był wówczas wspomniany Jensen, który wywalczył12 punktów. Holta z kolei zapisał na swoim koncie 8 “oczek”.

Pod nieobecność “Liglada” i “Ryśka” szansę występu w zbliżającym się spotkaniu otrzymają Mirosław Jabłoński i Rafał Szombierski. Nutkę optymizmu w serca kibiców biało-zielonych wlały znakomite występy obu zawodników w czwartkowych ćwierćfinałach IMP. Pytanie, czy dyspozycja z czwartku przełoży się na mecz ligowy? Odpowiedź poznamy w niedzielny wieczór.

Szanse częstochowskiego zespołu na zwycięstwo w Gorzowie wydają się być wprawdzie iluzoryczne, co nie oznacza, że nie stać go na podjęcie walki. Zgromadzonym kibicom wielu emocji powinni dostarczyć przede wszystkim Grigorij Łaguta i Peter Kildemand. Zmazać plamę po fatalnym występie przeciwko Unibaksowi Toruń będzie chciał zapewne również Grzegorz Walasek. Co niektórzy liczą po cichu na kolejny znakomity występ Artura Czai.

Piotr Paluch (trener Stali) w przeciwieństwie do częstochowskiego sztabu szkoleniowego nie ma problemów kadrowych. Gorzowianie w starciu z Lwami przystąpią w swoim najmocniejszym zestawieniu. Na gorzowskim owalu prym wiodą – Krzysztof Kasprzak, Niels Kristian Iversen, Matej Zagar i utalentowany Bartosz Zmarzlik. Uzupełnieniem wyżej wymienionych są Piotr Świderski i Tomasz Gapiński.

Na przysłowiowym “papierze” skład żółto-niebieskich prezentuje się niezwykle okazale. Jest to zespół bardzo wyrównany i groźny przede wszystkim na torze Stadionu im. Edwarda Jancarza. W trwającym sezonie bardzo wysokie porażki w Gorzowie poniosły już zespoły z Leszna i Gdańska.

Awizowane składy:

KantorOnline Włókniarz Częstochowa
1. Grigorij Łaguta
2. Mirosław Jabłoński
3. Grzegorz Walasek
4. Michael Jepsen Jensen
5. Peter Kildemand
6. Artur Czaja

Stal Gorzów
9. Krzysztof Kasprzak
10. Piotr Świderski
11. Matej Zagar
12. Tomasz Gapiński
13. Niels Kristian Iversen
15. Bartosz Zmarzlik

Arbitrem spotkania będzie Wojciech Grodzki. Transmisję live z tego spotkania zaplanowała stacja nSport HD.