CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

EE: Skazani na porażkę – zapowiedź meczu Grupa Azoty Unia – KantorOnline Włókniarz

W niedzielę (25 maja) żużlowcy KantorOnline Włókniarza Częstochowa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Podopieczni Piotra Żyto i Jarosława Dymka udają się do Tarnowa na mecz z liderem Enea Ekstraligi Grupa Azoty Unią Tarnów. Początek spotkania o godzinie 16.30.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że starcie obu zespołów będzie jednym z najciekawszych wydarzeń 5. kolejki Enea Ekstraligi. Niestety, decyzja sterników częstochowskiego klubu o rezygnacji z usług najlepszych zawodników Włókniarza spowodowała, że zbliżający się mecz zapowiada się mało atrakcyjnie. Każde inne rozstrzygnięcie, niż bardzo wysokie zwycięstwo podopiecznych Marka Cieślaka będzie uznane za sporą niespodziankę, a nawet sensację.

Lwy do Tarnowa, o czym już Państwa informowaliśmy udają się bez Grigorija Łaguty, Michaela Jepsena Jensena, Rune Holty i krajowego lidera biało-zielonych Grzegorza Walaska. Powodem absencji podstawowych zawodników są problemy finansowe częstochowskiego klubu. Jak zapewniają włodarze spółki Włókniarz, biało-zieloni w optymalnym składzie przystąpią do przyszłotygodniowego meczu z Unibaksem Toruń.

W zaistniałej sytuacji o sile Włókniarza w starciu z Tarnowem mają stanowić Peter Kildemand, Mirosław Jabłoński, Rafał Szombierski i grupa juniorów, z Arturem Czają na czele. Awizowane zestawienie częstochowskiego zespołu nie daje niestety większych szans na nawiązanie równorzędnej walki z tak mocnym zespołem jak Grupa Azoty Unia Tarnów. Co gorsza, ostatnie lata dobitnie pokazały, że naszym zawodnikom na owalu przy ul. Zbylitowskiej nie wiedzie się najlepiej.

Mocno “oszczędnościowy” skład KantorOnline Włókniarza nie cieszy zapewne zarządzających tarnowskim klubem. Jednostronne widowisko, brak transmisji telewizyjnej i prawdopodobnie niska frekwencja na trybunach uszczupli nieco klubowy budżet.

Czy w zaistniałej sytuacji trener Marek Cieślak spróbuje “pomóc” księgowej Unii i zrezygnuje z któregoś z podstawowych jeźdźców? Wydaje się to mało prawdopodobne. Każdy z zawodników chce się wywiązać z kontraktu i nie odstąpi od meczu, w którym teoretycznie łatwo zarobić pieniądze.

Tarnowianie na tle mocno osłabionych Lwów prezentują się bardzo okazale. Wszystko wskazuje na to, że nie do “ugryzienia” będzie znajdujący się w wyśmienitej dyspozycji Martin Vaculik. Słowaka solidną zdobyczą punktową wesprą zapewne Greg Hancock, Janusz Kołodziej i były zawodnik Włókniarza, Artiom Łaguta. W cieniu wyżej wymienionych pozostaje Krzysztof Buczkowski, który cały czas uczy się tarnowskiego toru. Ironicznie można rzec, że “Buczek” lepszej okazji do “treningu” nie będzie mieć długo.

KantorOnline Włókniarz Częstochowa:
1. Peter Kildemand
2. Oskar Polis
3. Mirosław Jabłoński
4. Hubert Łęgowik
5. Rafał Szombierski
6. Artur Czaja

Grupa Azoty Unia Tarnów:
9. Martin Vaculik
10. Krzysztof Buczkowski
11. Artiom Łaguta
12. Greg Hancock
13. Janusz Kołodziej
14.
15. Kacper Gomólski

Początek: 16.30