CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

EE: Sprawią niespodziankę? Zapowiedź meczu Unibax – KantorOnline ViperPrint Włókniarz

Niezwykle trudne zadanie czeka w niedzielę (22 czerwca) drużynę KantorOnline ViperPrint Włókniarza Częstochowa. Punktualnie o godzinie 16.30 Lwy rozpoczną rywalizację na toruńskiej MotoArenie z miejscowym Unibaksem.

W pierwszym meczu obu drużyn, który na początku czerwca rozegrano w Częstochowie górą byli torunianie zwyciężając 47:43. Nie dziwi zatem fakt, że przed zbliżającym się meczem zdecydowanym faworytem są podopieczni Stanisława Chomskiego.

Częstochowianie przed tygodniem ponieśli bolesną porażkę ze Stalą Gorzów, dlatego chcąc zachować cień szansy na awans do rundy play-off muszą zwyciężyć w Toruniu. Czy jest to w ogóle możliwe? Nie ulega wątpliwości fakt, że biało-zielonych czeka piekielnie trudne zadanie, tym bardziej, że Lwom jeszcze nigdy nie udało się wygrać na MotoArenie.

Analizując ostatnie mecze częstochowskiego zespołu w Toruniu można mieć nadzieję, że tym razem będzie inaczej. W ubiegłorocznym sezonie Włókniarz dwa razy postawił się Aniołom. W rundzie zasadniczej biało-zieloni ulegli 40:50, natomiast w rundzie play-off 41:49. W obu spotkaniach z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Michael Jepsen Jensen i Grigorij Łaguta. W Częstochowie po cichu liczą, że w niedzielę do wspomnianej dwójki dołączą Grzegorz Walasek , rewelacyjny Peter Kildemand i startujący niegdyś w Unibaksie Rune Holta. Skutecznej jazdy można również oczekiwać od Artura Czai, który gdzie jak, gdzie, ale w Toruniu ma wiele do udowodnienia. W swój zespół wierzy menedżer Jarosław Dymek. – W pełnym składzie stać nas na wygraną w Toruniu. Zwycięstwo sprawi, że play-off znów będzie realne. Postaramy się wykorzystać ostatnie problemy Unibaksu.

O jakich problemach mowa? Unibax przegrał przed tygodniem bardzo ważny mecz w Lesznie i do spotkania z Lwami przystąpi z przysłowiowym nożem na gardle. Torunianie w kontekście walki o fazę play-off nie mogą sobie pozwolić na porażkę – limit błędu został wyczerpany.

Trener Chomski na mecz z KantorOnline ViperPrint Włókniarzem desygnuje najsilniejszy skład. Skład, który nie zwykł przegrywać na swoim torze. O tym jak trudno skutecznie rywalizować z Unibaksem na MotoArenie przekonały się ekipy z Leszna i Wrocławia i Tarnowa.

W przypadku toruńskiej drużyny trudno mówić o jakichkolwiek “dziurach” w składzie. Na domowym torze punktują wszyscy bez wyjątku. Jedynym zawodnikiem, który nie do końca spełnia oczekiwania miejscowych jest Australijczyk Chris Holder.

Awizowane składy:

KantorOnline ViperPrint Włókniarz Częstochowa
1. Peter Kildemand
2. Michael Jepsen Jensen
3. Grigorij Łaguta
4. Rune Holta
5. Grzegorz Walasek
6. Artur Czaja

Unibax Toruń
9. Chris Holder
10. Adrian Miedziński
11. Darcy Ward
12. Tomasz Gollob
13. Emil Sajfutdinow
14. Oskar Fajfer

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:30. Arbitrem meczu będzie Marek Wojaczek, natomiast komisarzem toru Włodzimierz Kowalski.