CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

EE: Włókniarz mobilizuje się na Leszno

W najbliższą niedzielę (7 września) w meczu kończącym rundę zasadniczą Enea Ekstraligi KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa zmierzy się z Fogo Unią Leszno. Zwycięstwo za trzy punkty może zapewnić podopiecznym Romana Tajcherta i Jarosława Dymka utrzymanie statusu ekstraligowca bez konieczności rozgrywania baraży.

To, że zespół KantorOnline Viperprint Włókniarza Częstochowa pozostaje w “grze” o szóste miejsce w ligowej tabeli jest zasługą Unibaksu Toruń, który przed dwoma tygodniami rozbił we Wrocławiu miejscową Betard Spartę. Zwycięstwo biało-zielonych różnicą minimum 15 punktów przy jednoczesnej porażce Wrocławia ze Stalą w Gorzowie zapewni częstochowianom utrzymanie w Enea Ekstralidze.

Przeżywający ogromne problemy finansowe Włókniarz do meczu z Fogo Unią przystąpi w możliwie najmocniejszym zestawieniu. Wszystko wskazuje na to, że do składu Lwów po rekonwalescencji powróci Grigorij Łaguta. Udział w meczu z Unią potwierdzili również nieobecni w ostatnim spotkaniu w Zielonej Górze Rune Holta, Michael Jepsen Jensen i Peter Kildemand.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami sztab szkoleniowy Włókniarza nie będzie mógł skorzystać z usług Grzegorza Walaska. Absencja krajowego lidera Lwów nie przekreśla jednak szans gospodarzy na odniesienie zwycięstwa. Należy bowiem podkreślić, że leszczynianie pod Jasną Górę zawitają bez Nickiego Pedersena i Przemysława Pawlickiego.