CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

EE: Żużlowy klasyk w Częstochowie

W najbliższą niedzielę (tj. 1.06) na stadionie SGP Arena żużlowcy KantorOnline Włókniarza zmierzą się z drużyną Unibaksu Toruń. Pojedynki klubów z Częstochowy i Torunia od zawsze wzbudzały sporo emocji. Nie inaczej jest i tym razem. Niedziele spotkanie już teraz elektryzuje nie tylko kibiców z obu miast, ale również z całej Polski. Początek zaplanowano na godzinę 16:30.

To właśnie z drużyną dawnego Apatora Lwy z Częstochowy toczyły niezapomniane batalię o złoty medal w 1996 i 2003 roku. Sporo emocji dostarczył również półfinałowy pojedynek z 2009 roku, a także ten ostatni z 2013. Niesamowita szarża Grigorija Łaguty oraz ogromny pech w ostatnim decydującym 15. biegu, Rune Holty na długo pozostaną w pamięci kibiców. Dodatkowego smaczku niedzielnej konfrontacji dodaje również osoba Emila Sajfutdinow. Rosjanin rok temu bronił barw Włókniarz, a w pierwszym półfinałowym meczu w Toruniu nabawił się groźnej kontuzji. Zimą były medalista IMŚ w nie najlepszy sposób rozstał się z Włókniarzem i przeniósł właśnie do Torunia.

Nie mniej emocji niż samo spotkanie wzbudza również kwestia składu Włókniarza. W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się wokół problemów finansowych częstochowskiego klubu. Z tego powodu w meczu ze Spartą Wrocław startu odmówił Grigorij Łaguta. Kapitana Włókniarza, a także Grzegorza Walaska, Michaela Jepsena Jensena i Rune Holty zabrakło w ostatnim ligowym pojedynku Lwów w Tarnowie. W awizowanym składzie na niedzielny mecz cała czwórka się znalazła i zdaniem działaczy wszyscy łącznie z Łagutą w meczu przeciwko Unibaksowi pojadą.

Takiego scenariusza życzyliby sobie wszyscy, gdyż wtedy na pewno czekać nas będzie sporo emocji. Torunianie przed sezonem zbudowali prawdziwy dream team. Do Golloba, Warda, Holdera i Miedzińskiego, którzy rok temu stanowili o sile drużyny z Torunia, zimą dołączył Sajfutdinow. Wzmocnieniu uległa również kadra juniorska gdzie do Pawła Przedpełskiego dołączył Oskar Fajfer. Torunianie sezon 2014 zaczęli jednak z -8 punktami za ucieczkę z ubiegłorocznego finału. Ku ogromnemu zdziwieniu torunianie nie poprawili swojego bilansu punktowego po inauguracyjnym meczu w Gdańsku, przegrywając z miejscowym Wybrzeżem 44:46. Kolejny zimny prysznic przyszedł w 3. kolejce, gdzie Anioły wysoko przegrały w Zielonej Górze. Dwa ostatnie mecze to dwa zwycięstwa przed własną publicznością z Unią Tarnów i Stalą Gorzów. Mimo to Unibax ciągle zamyka żużlową tabelę, a perspektywa startu w play off wciąż jest dość odległa. Porażka w Częstochowie może definitywnie te szansę przekreślić.

Awizowane składy:
Unibax Toruń
1. Chris Holder
2. Darcy Ward
3. Tomasz Gollob
4. Adrian Miedziński
5. Emil Sajfutdinow
6. Paweł Przedpełski

KantorOnline Włókniarz Częstochowa
9. Grzegorz Walasek
10. Rune Holta
11. Michael Jepsen Jensen
12. Grigorij Łaguta
13. Peter Kildemand
14. Rafał Malczewski