CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Ek-Dir Włókniarz wystartuje w rozgrywkach PGE Ekstraligi?

W poniedziałek (26 września) do siedziby Włókniarza wpłynęło pismo Polskiego Związku Motorowego z zaproszeniem do startów w PGE Ekstralidze w sezonie 2017. Działacze “Lwów” na ostateczną odpowiedź  mają zaledwie siedem dni.

W niedzielę dobiegły końca tegoroczne zmagania w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. W poniedziałek natomiast do naszego klubu wpłynęło oficjalne zapytanie od Polskiego Związku Motorowego czy jesteśmy zainteresowani startem w PGE Ekstralidze w sezonie 2017. Zgodnie z regulaminem odpowiedzieć na nie musimy w ciągu 7 dni. O ostatecznej decyzji zarządu Eko-Dir Włókniarza i innych faktach związanych z tym tematem będziemy informować Państwa na bieżąco – informuje oficjalna strona częstochowskiego klubu.

Przypomnijmy, iż zwycięzcą tegorocznych rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej została ekipa Lokomotivu Daugavpils. Łotysze z powodów formalnych nie mogą jednak przystąpić do rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zainteresowania startami w PGE Ekstralidze nie przejawia również Orzeł Łódź. Jeżeli działacze Włókniarza odmówią przyjęcia zaproszenia, to wówczas miejsce w najlepszej lidze świata zachowa najprawdopodobniej tegoroczny spadkowicz,  Unia Tarnów.

źródło: wlokniarz.com