CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Eko-Dir Włókniarz – Renault Zdunek Wybrzeże. “Lwy” żądne rewanżu (zapowiedź)

W najbliższą niedzielę (21 sierpnia) w meczu 15. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej Eko-Dir Włókniarz Częstochowa zmierzy się z Renault Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Początek meczu o godzinie 13.45.

Włókniarz przed tygodniem pokonał na swoim torze Stal BETAD Leasing Rzeszów, ale w dwumeczu nie zdołał wywalczyć punktu bonusowego. W kontekście walki o finał ligi nie jest to niestety dobra informacja. Częstochowianie pozostają wprawdzie w grze, ale nie wszystko niestety zależy już od nich.

Jednym z podstawowych warunków walki o awans do najlepszej ligi świata jest wygranie wszystkich spotkań. Niedzielny mecz z Wybrzeżem, jest jednym z tych, w którym należy zainkasować komplet trzech punktów. Nie będzie to jednak zadanie łatwe, gdyż w Gdańsku Włókniarz poległ 34:56.

Zadanie trudne, ale mimo wszystko realne do zrealizowania. W Gdańsku nie dzieje się bowiem dobrze. Sezon 2016 w wykonaniu Renault Zdunek Wybrzeża jest bardzo rozczarowujący. Cel drużyny, którym był awans do Ekstraligi, został brutalnie zweryfikowany przez sportową rzeczywistość. Przysłowiową czkawką odbijają się porażki Wybrzeża w Bydgoszczy, Krośnie, czy u siebie z Wandą Kraków. Dopełnieniem goryczy była domowa przegrana z Orłem Łódź. Po tym spotkaniu trener Grzegorz Dzikowski oddał się do dyspozycji zarządu. Ostateczne decyzje w jego sprawie zapadną w późniejszym terminie, a to oznacza, że były opiekun Włókniarza zawita do Częstochowy.

Nerwowa atmosfera w szeregach gdańskiego klubu to jedno, a ambicje sportowe poszczególnych zawodników to drugie. Wybrzeże z trenerem Dzikowskim, który ma coś do udowodnienia w Częstochowie, pozwala twierdzić, że będzie to bardzo ciekawe i emocjonujące spotkanie. W szeregach naszych gości jest kilku solidnych żużlowców, którzy mogą pozytywnie zaskoczyć. Na częstochowskim owalu bardzo groźna może być trójka w postaci: Oskara Fajfera, Magnusa Zetterstroema, czy utalentowanego Szweda, Linusa Sundstroema. Do składu Wybrzeża powraca ponadto Eduard Krcmar. Przypomnijmy, iż Czech był przed sezonem w kręgu zainteresowań częstochowskich działaczy. Skład naszych gości uzupełnią Kamil Brzozowski i formacja juniorska w postaci Kossakowskiego i Wawrzyniaka. Uznania w oczach trenera nie znalazł tym razem kapitan gdańskiego zespołu, Renat Gafurow.

W zgłoszonym zestawieniu Włókniarza widnieją nazwiska tych samych zawodników, którzy rywalizowali w meczu z Rzeszowem. Zmianie uległy jedynie zestawienia par. Duety tworzyć będą Ułamek z Jonassonem i Klindt z Trojanowskim. Przyjemność współpracy z najlepszymi juniorami Nice Polskiej Ligi Żużlowej będzie miał z kolei Daniel Jeleniewski. Awizowane zestawienie częstochowskiego zespołu prezentuje się zatem dość solidnie. Czy będzie ono jednak wystarczające, by pokonać Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk? Odpowiedź na to pytanie już w najbliższą niedzielę.

Awizowane składy

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
9. Sebastian Ułamek
10. Thomas Jonasson
11. Nicolai Klindt
12. Rafał Trojanowski
13. Daniel Jeleniewski
14. Oskar Polis
15.

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
1. Oskar Fajfer
2. Kamil Brzozowski
3. Linus Sundstroem
4. Eduard Krcmar
5. Magnus Zetterstroem
6. Dominik Kossakowski
7.