CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Ekstraliga wraca do Częstochowy

PGE Ekstraliga – najlepsza żużlowa liga świata ponownie zawita do Częstochowy. W niedzielę (6.09) na torze przy Olsztyńskiej odbędzie się półfinałowy pojedynek o DMP pomiędzy Betardem Spartą Wrocław, a drużyną Unii Tarnów. Dla pozbawionych  ligowych emocji kibiców z Częstochowy to spore wydarzenie.

Po tym jak okazało się, iż wrocławianie z powodu remontu stadionu Olimpijskiego w drugiej połowie sezonu nie będą mogli korzystać ze swojego domowego obiektu, działacze Sparty zaczęli szukać stadionu zastępczego. Wybór padł na Częstochowę. Dla kibiców Włókniarza to spora atrakcja. Będą oni mogli bowiem na żywo przeżywać emocję związane z walką o wielki finał PGE Ekstraligi, ponadto będą mieli także komu kibicować.

W drużynie prowadzonej przez trenera Piotra Barona jest kilku żużlowców związanych z Częstochową. Na największe wsparcie ze strony częstochowskich kibiców z całą pewnością będzie mógł liczyć Maksym Drabik, syn legendy Włókniarza – Sławomira Drabika. Być może swoją szansę w niedzielnym pojedynku otrzyma również Damian Dróżdż, który podobnie jak Drabik nigdy nie wystartował w meczu ligowym w barwach Włókniarza, ale swoje pierwsze żużlowe korki stawiał na torze przy Olsztyńskiej.

Ponadto w ekipie z Dolnego Śląska startują również Tai Woffinden, Michael Jepsen Jensen i Tomasz Jędrzejak. Cała trójka w przeszłości była związana z częstochowską drużyną. Woffinden związał się umową z Włókniarzem w trakcie 2008 roku, a ligowe punkty dla Lwów zdobywał w sezonach 2009 i 2010. W tym pierwszym sezonie startów wraz z kolegami z drużyny m.in. Nickim Pedersenem i Gregiem Hancockiem zdobył ostatni dla Włókniarza medal Drużynowych Mistrzostw Polski (brąz). Duńczyk Michael Jepsen Jensen również przez dwa lata startował z Lwem na piersi (2013-2014). Nie inaczej było w przypadku popularnego Ogóra, czyli Tomasza Jędrzejaka. Wychowanek Iskry Ostrów we Włókniarzu spędził swój ostatni sezon w gronie młodzieżowców (2000) oraz pierwszy w gronie seniorów (2001).

Początek niedzielnego meczu Sparty z Unią Tarnów zaplanowano na godzinę 17.

Awizowane składy:
Unia Tarnów
1. Martin Vaculik
2. Artur Mroczka
3. Kenneth Bjerre
4. Leon Madsen
5. Janusz Kołodziej
6. Ernest Koza

Betard Sparta Wrocław
9. Tai Woffinden
10. Vaclav Milik
11. Tomasz Jędrzejak
12. Michael Jepsen Jensen
13. Maciej Janowski
15. Maksym Drabik

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Robert Sawina