CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

El. GP: Awans Tomasa H. Jonassona

Zawodnik Eko-Dir Włókniarza Częstochowa Tomas H. Jonasson z dorobkiem 10 punktów zajął szóste miejsce w 2. rundzie kwalifikacyjnej do Grand Prix 2017 i awansował do kolejnego etapu rozgrywek. Zawody, które rozegrano na torze w duńskim Slangerup wygrał reprezentant Polski, Bartosz Zmarzlik. Oprócz Gorzowianina na podium sobotnich eliminacji stanęli także Mikkel Bech oraz Timo Lahti.

Punktacja indywidualna:
1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 12 (3,1,3,2,3)
2. Mikkel Bech (Dania) – 11+3 (2,3,1,3,2)
3. Timo Lahti (Finlandia) – 11+2 (1,3,1,3,3)
4. Andriej Karpow (Ukraina) – 11+1 (3,3,3,0,2)
5. Martin Vaculik (Słowacja) – 10 (3,d,2,2,3)
6. Tomas H. Jonasson (Szwecja) – 10 (2,3,2,2,1)
7. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – 9 (2,2,2,1,2)
—–
8. Anders Thomsen (Dania) – 8+3 (0,2,w,3,3)
—–
9. Linus Sundstroem (Szwecja) – 8+2 (3,1,1,1,2)
10. Wadim Tarasienko (Rosja) – 8+1 (1,0,3,3,1)
11. Chris Harris (W. Brytania) – 7 (2,2,2,0,1)
12. Nick Morris (Australia) – 5 (0,2,0,2,1)
13. Eduard Krcmar (Czechy) – 4 (0,1,3,d,0)
14. Glenn Moi (Norwegia) – 3 (1,1,d,1,0)
15. Rohan Tungate (Australia) – 2 (1,0,1,0,0)
16. Oleg Mihaiłow (Łotwa) – 1 (0,d,0,1,0)
17. Leon Madsen (Dania) – ns
18. Mikkel Michelsen (Dania) – ns

Bieg po biegu:
1. Sundstroem, Lebiediew, Lahti, Thomsen
2. Zmarzlik, Jonasson, Tungate, Krcmar
3. Vaculik, Harris, Tarasienko, Morris
4. Karpow, Bech, Moi, Mihailow
5. Bech, Morris, Sundstroem, Tungate
6. Karpow, Lebiediew, Krcmar, Vaculik (d)
7. Lahti, Harris, Zmarzlik, Mihailow (d)
8. Jonasson, Thomsen, Moi, Tarasienko
9. Krcmar, Harris, Sundstroem, Moi (d)
10. Tarasienko, Lebiediew, Tungate, Mihailow
11. Karpow, Jonasson, Lahti, Morris
12. Zmarzlik, Vaculik, Bech, Thomsen (w/u)
13. Tarasienko, Zmarzlik, Sundstroem, Karpow
14. Bech, Jonasson, Lebiediew, Harris
15. Lahti, Vaculik, Moi, Tungate
16. Thomsen, Morris, Mihailow, Krcmar (d)
17. Vaculik, Sundstroem, Jonasson, Mihailow
18. Zmarzlik, Lebiediew, Morris, Moi
19. Lahti, Bech, Tarasienko, Krcmar
20. Thomsen, Karpow, Harris, Tungate

Bieg dodatkowy o 8. miejsce:
Thomsen, Sundstroem, Tarasienko

Bieg dodatkowy o 2. miejsce:
Bech, Lahti, Karpow

SportoweFakty.wp.pl