CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

El. GP: Polacy awansują w komplecie? Zapowiedź Półfinału Eliminacji do Grand Prix 2015

Już w najbliższą sobotę (21 czerwca) przedsmak wrześniowej rundy SEC. Punktualnie o godzinie 18.00 na SGP Arenie rozpocznie się Półfinał Eliminacji do Grand Prix 2015.

Sobotnie zawody wyłonią siedmiu zawodników, którzy decydującą batalię o przyszłoroczne Grand Prix stoczą we włoskim Lonigo. O awans powalczą m.in. Bracia Pawliccy, Adrian Miedziński i Patryk Dudek.

Nasi reprezentanci należą do głównych faworytów częstochowskiego półfinału. Bezwzględnym atutem przemawiającym za podopiecznymi Marka Cieślaka wydaje się być tor, który, co pokazują mecze ligowe sprzyja całej czwórce.

Najgroźniejszymi rywalami Polaków w walce o awans będą zapewne zawodnicy z “przeszłością częstochowską”. O czołowe lokaty powalczą powalczą tegoroczny uczestnik cyklu Grand Prix – Kenneth Bjerre oraz Rosjanin Artiom Łaguta. Wysoką formę w sobotnich zawodach zapowiada również Chris Harris. – W przeszłości notowałem już udane występy w Częstochowie i już oczekuję sobotnich zawodów. Fizycznie czuję się dobrze, moje motocykle także spisują się w porządku.

Częstochowskim kibicom będą się chcieli przypomnieć również Peter Ljung i Lewis Bridger. O czołową siódemkę powinien powalczyć przede wszystkim Szwed, który w przeciwieństwie do Bridgera prezentuje bardziej ustabilizowaną formę.

Z zamiarem wywalczenia awansu przyjadą do Częstochowy reprezentanci Australii – Cameron Woodward i Jason Doyle. Nie można również lekceważyć utalentowanego Vaclava Milika i Duńczyka Madsa Korneliussena.

Troszkę szkoda, że w sobotę nie ujrzymy przedstawiciela miejscowego Włókniarza. Pomimo tego, warto zajrzeć na SGP Arenę. Sprzyjają temu atrakcyjne ceny biletów, które kosztują odpowiednio 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). Karnety na sezon 2014 obowiązują.

Lista startowa:
1. Patryk Dudek (Polska)
2. Chris Harris (Wielka Brytania)
3. Jason Doyle (Australia)
4. Kenneth Bjerre (Dania)
5. Peter Ljung (Szwecja)
6. Przemysław Pawlicki (Polska)
7. Artiom Łaguta (Rosja)
8. Mads Korneliussen (Dania)
9. David Bellego (Francja)
10. Vaclav Milik (Czechy)
11. Adrian Miedziński (Polska)
12. Cameron Woodward (Australia)
13. Nicolai Klindt (Dania)
14. Oliver Berntzon (Szwecja)
15. Lewis Bridger (Wielka Brytania)
16. Piotr Pawlicki (Polska)

17. Kim Nilsson (Szwecja)
18. Mathias Schultz (Niemcy)