CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
El. SGP: Bartosz Smektała bez awansu

El. SGP: Bartosz Smektała bez awansu

wlokniarz.com

W poniedziałkowe popołudnie (6 czerwca) na torze w węgierskim Debreczynie rozegrano jedną z eliminacji do Grand Prix 2023. Awansu do Grand Prix Challenge w Glasgow nie wywalczył Bartosz Smektała.

Zawodnik zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa z dorobkiem 9 punktów na koncie, uplasował się na 6. miejscu. Przepustkę do finałowej rywalizacji uzyskali: Jack Holder, Szymon Woźniak, Andrzej Lebiediew i Rohan Tungate.

Wyniki:

1. Jack Holder (Australia) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Szymon Woźniak (Polska) – 13 (3,2,3,3,2)
3. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – 12 (2,3,2,2,3)
4. Rohan Tungate (Australia) – 11+3 (2,2,3,1,3)

5. Michael Jepsen Jensen (Dania) – 11+2 (3,2,1,3,2)
6. Bartosz Smektała (Polska) – 9 (3,3,0,0,3)
7. Erik Riss (Niemcy) – 8 (2,1,2,3,d)
8. Hynek Stichauer (Czechy) – 8 (2,1,2,2,1)
9. Oleg Michaiłow (Łotwa) – 8 (1,1,2,2,2)
10. Frederik Jakobsen (Dania) – 7 (0,3,1,2,1)
11. Tomas H. Jonasson (Szwecja) – 5 (1,0,3,d,1)
12. Anże Grmek (Słowenia) – 4 (1,0,1,0,2)
13. Steven Goret (Francja) – 4 (1,2,w,1,0)
14. Roland Kovacs (Węgry) – 4 (0,1,1,1,1)
15. Norbert Magosi (Węgry) – 1 (0,0,0,1,0)
16. Andrei Popa (Rumunia) – 0 (0,d,0,0,0)
17. Miran Praznik (Słowenia) – 0 (0)
18. Sandor Konya (Węgry) – ns 

Bieg po biegu:
1. Holder, Riss, Grmek, Popa
2. Jepsen Jensen, Tungate, Jonasson, Kovacs
3. Woźniak, Lebiediew, Goret, Magosi
4. Smektała, Stichauer, Michaiłow, Jakobsen
5. Lebiediew, Jepsen Jensen, Stichauer, Grmek
6. Jakobsen, Tungate, Riss, Magosi
7. Smektała, Goret, Kovacs, Popa (d)
8. Holder, Woźniak, Michaiłow, Jonasson
9. Tungate, Michaiłow, Grmek, Praznik (Goret – w/2min)
10. Woźniak, Riss, Jepsen Jensen, Smektała
11. Jonasson, Lebiediew, Jakobsen, Popa
12. Holder, Stichauer, Kovacs, Magosi
13. Woźniak, Jakobsen, Kovacs, Grmek
14. Riss, Stichauer, Goret, Jonasson (d)
15. Jepsen Jensen, Michaiłow, Magosi, Popa
16. Holder, Lebiediew, Tungate, Smektała
17. Smektała, Grmek, Jonasson, Magosi
18. Lebiediew, Michaiłow, Kovacs, Riss (d)
19. Tungate, Woźniak, Stichauer, Popa
20. Holder, Jepsen Jensen, Jakobsen, Goret
dodatkowy o 4. miejsce. Tungate, Jepsen Jensen

źródło: sportowefakty.wp.pl.