CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Elitserien: Holta najlepszy z Włókniarzy

Rune Holta, Michael Jepsen Jensen i Grigorij Łaguta wystartowali w dzisiejszych spotkaniach szwedzkiej Elitserien. Najlepiej z trójki Włókniarzy spisał się były dwukrotny zloty medalista IMP, Rune Holta. Norweg z polskim paszportem zdobył dla Dackarny Malilla 9 punktów. Michael Jepsen Jensen dzisiejszy swój start zakończył z dorobkiem 8 punktów i 3 bonusów, a Grigorij Łaguta z 4 “oczkami” na koncie.

Rospiggarna – 50
1. Andreas Jonsson – 10+2 (2,1*,2,2*,3)
2. Kim Nilsson – 4+1 (1*,1,2,0)
3. Mads Korneliussen – 12+2 (3,1*,3,3,2*)
4. Chris Harris – 7+1 (1,2,2*,2)
5. Maciej Janowski – 9+2 (2*,3,1*,3)
6. Timo Lahti – 5 (1,3,0,1)
7. Jonas Davidsson – 3 (3,0,0,0)

Smederna – 40
1. Kenni Larsen – 2+2 (0,0,1*,1*)
2. Paweł Przedpełski – 9 (3,3,2,0,1)
3. Grigorij Łaguta – 4 (t,0,3,1)
4. Peter Karlsson – 12+1 (2,2*,3,3,2,0)
5. Grzegorz Zengota – 1 (0,1,-,0)
6. Oliver Berntzon – 8+1 (2,3,1,2*)
7. Magnus Zetterstroem – 4 (0,1,d,3)

Bieg po biegu:
1. Przedpełski, Jonsson, Nilsson, Larsen 3:3
2. Davidsson, Berntzon, Lahti, Zetterstroem 4:2 (7:5)
3. Korneliussen, Karlsson, Harris, Berntzon, Łaguta (t) 4:2 (11:7)
4. Lahti, Janowski, Zetterstroem, Zengota 5:1 (16:8)
5. Berntzon, Karlsson, Nilsson, Davidsson (d) 1:5 (17:13)
6. Przedpełski, Harris, Korneliussen, Larsen 3:3 (20:16)
7. Karlsson, Nilsson, Jonsson, Łaguta 3:3 (23:19)
8. Korneliussen, Harris, Zengota, Zetterstroem (d) 5:1 (28:20)
9. Janowski, Przedpełski, Larsen, Lahti 3:3 (31:23)
10. Karlsson, Jonsson, Berntzon, Davidsson 2:4 (33:27)
11. Zetterstroem, Berntzon, Lahti, Davidsson 1:5 (34:32)
12. Łaguta, Harris, Janowski, Przedpełski 3:3 (37:35)
13. Korneliussen, Karlsson, Larsen, Nilsson 3:3 (40:38)
14. Janowski, Jonsson, Łaguta, Zengota 5:1 (45:39)
15. Jonsson, Korneliussen, Przedpełski, Karlsson 5:1 (50:40)

————————————————————–

Indianerna – 58
1. Fredrik Lindgren – 9+2 (3,3,1,1*,1*)
2. Piotr Świderski – 3+1 (0,2*,0,1)
3. Kenneth Bjerre – 13 (2,3,3,3,2)
4. Cameron Woodward – 5+3 (1*,2*,2*,0)
5. Piotr Protasiewicz – 11 (3,3,3,2)
6. Mikael Max – 5+2 (2*,1,0,2*)
7. Antonio Lindbaeck – 11 (3,3,3,2)

Dackarna – 32
1. Michael Jepsen Jensen – 8+3 (1*,1,1*,1*,2,2,0)
2. Rune Holta – 9 (2,0,0,2,2,3)

3. Aleksandr Łoktajew – 7+1 (3,1,2,0,1*,0)
4. Nicki Pedersen – zastępstwo zawodnika
5. Joonas Kylmaekorpi – 6 (2,1,0,0,3)
6. Robin Aspegren – 1 (0,u,-,1)
7. Dennis Andersson – 1 (1,0,-,0)

Bieg po biegu:
1. Lindgren, Holta, Jepsen Jensen, Świderski 3:3
2. Lindbaeck, Max, Andersson, Aspegren 5:1 (8:4)
3. Łoktajew, Bjerre, Woodward, Holta 3:3 (11:7)
4. Protasiewicz, Kylmaekorpi, Max, Andersson 4:2 (15:9)
5. Lindbaeck, Świderski, Łoktajew, Aspegren (u) 5:1 (20:10)
6. Bjerre, Woodward, Jepsen Jensen, Holta 5:1 (25:11)
7. Lindgren, Łoktajew, Jepsen Jensen, Świderski 3:3 (28:14)
8. Bjerre, Woodward, Kylmaekorpi, Łoktajew 5:1 (33:15)
9. Protasiewicz, Holta, Jepsen Jensen, Max 3:3 (36:18)
10. Lindbaeck, Jepsen Jensen, Lindgren, Kylmaekorpi 4:2 (40:20)
11. Lindbaeck, Max, Aspegren, Andersson 5:1 (45:21)
12. Protasiewicz, Holta, Łoktajew, Woodward 3:3 (48:24)
13. Bjerre, Jepsen Jensen, Świderski, Kylmaekorpi 4:2 (52:26)
14. Kylmaekorpi, Protasiewicz, Lindgren, Łoktajew 3:3 (55:29)
15. Holta, Bjerre, Lindgren, Jepsen Jensen 3:3 (58:32)

SportoweFakty.pl