CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Elitserien: Żużlowcy forBET Włókniarza startowali w Szwecji

Elitserien: Żużlowcy forBET Włókniarza startowali w Szwecji

Jacek Winiarski

Trzech zawodników forBET Włókniarza Częstochowa wystartowało we wtorkowych meczach szwedzkiej Eitserien. Najlepiej spisał się Fredrik Lindgren, który dla Smederny wywalczył 9 punktów z bonusem.

Eskilstuna Smederna w składzie z Lindgrenem i Adrianem Miedzińskim (7+1) pokonała na wyjeździe Indianernę Kumla 47:43. Wyjazdową porażkę z Vetlandą Speedway 36:54 poniosła Piraterna Motala, którą reprezentował Paweł Przedpełski (8+1).

Wyniki:

Indianerna Kumla – 43 pkt
1. Anders Thomsen – 5 (1,2,0,-,2)
2. Kenneth Bjerre – 7+2 (0,3,1*,2,1*)
3. Piotr Protasiewicz – 4+1 (1*,3,w,-)
4. Vaclav Milik – 11+2 (2,2*,3,2,0,2*)
5. Chris Holder – 11+1 (3,1,1*,3,3)
6. Ludvig Lindgren – 3 (2,1,0)
7. Joel Andersson – 2+1 (1*,w,1,0)

Eskilstuna Smederna – 47 pkt
1. Fredrik Lindgren – 9+1 (3,w,2*,0,3,1)
2. Przemysław Pawlicki – zastępstwo zawodnika
3. Michael Jepsen Jensen – 16+1 (2*,3,3,3,2,3)
4. Andrzej Lebiediew – 6 (0,2,0,3,1,0)
5. Adrian Miedziński – 7+1 (w,1,2,3,1*,0)
6. Linus Ekloef – 6+2 (3,1*,2*)
7. Gleb Czugunow – 3+1 (0,2,1*)

Bieg po biegu:
1. Lindgren, Jepsen Jensen, Thomsen, Bjerre – 1:5 – (1:5)
2. Ekloef, Lindgren, Andersson, Czugunow – 3:3 – (4:8)
3. Jepsen Jensen, Milik, Protasiewicz, Lebiediew – 3:3 – (7:11)
4. Holder, Czugunow, Lindgren, Miedziński (w) – 4:2 – (11:13)
5. Bjerre, Lebiediew, Ekloef, Andersson (w) – 3:3 – (14:16)
6. Protasiewicz, Milik, Miedziński, Lindgren (w) – 5:1 – (19:17)
7. Jepsen Jensen, Thomsen, Bjerre, Lebiediew – 3:3 – (22:20)
8. Milik, Miedziński, Czugunow, Protasiewicz (w) – 3:3 – (25:23)
9. Lebiediew, Lindgren, Holder, Lindgren – 1:5 – (26:28)
10. Miedziński, Ekloef, Andersson, Thomsen – 1:5 – (27:33)
11. Jepsen Jensen, Milik, Holder, Lindgren – 3:3 – (30:36)
12. Lindgren, Bjerre, Lebiediew, Andersson – 2:4 – (32:40)
13. Holder, Jepsen Jensen, Miedziński, Milik – 3:3 – (35:43)
14. Jepsen Jensen, Thomsen, Bjerre, Lebiediew – 3:3 – (38:46)
15. Holder, Milik, Lindgren, Miedziński – 5:1 – (43:47)

Vetlanda Speedway – 54
1. Szymon Woźniak – 0 (-,-,-,-)
2. Dominik Kubera – 11+1 (2,3,1,3,2*)
3. Artiom Łaguta – 14+1 (3,3,3,2*,3)
4. Andreas Lyager – 5+1 (1,1,0,2*,1)
5. Bartosz Zmarzlik – 15 (3,3,3,3,3)
6. Filip Hjelmland – 7+2 (1*,3,1,1,1*)
7. Victor Palovaara – 2 (0,0,0,2,0)

Piraterna Motala – 36
1. Mikkel Michelsen – 6 (w,2,2,0,2)
2. Kai Huckenbeck – 0 (-,-,-,-)
3. Paweł Przedpełski – 8+1 (2,3,1,1*,1)
4. Linus Sundstroem – 3+2 (0,1*,2*,-,0)
5. Niels Kristian Iversen – 10 (2,2,3,1,2,0)
6. Daniel Davidsson – 7 (3,2,2,0,0)
7. Jonas Davidsson – 2+2 (1*,0,0,1*,0)

Bieg po biegu:
1. D. Davidsson, Kubera, Hjelmland, Michelsen (w/su) – 3:3 – (3:3)
2. Hjelmland, D. Davidsson, J. Davidsson, Palovaara – 3:3 – (6:6)
3. Łaguta, Przedpełski, Lyager, Sundstroem – 4:2 – (10:8)
4. Zmarzlik, Iversen, Hjelmland, J. Davidsson – 4:2 – (14:10)
5. Kubera, D. Davidsson, Sundstroem, Palovaara – 3:3 – (17:13)
6. Łaguta, Michelsen, Lyager, J. Davidsson – 4:2 – (21:15)
7. Przedpełski, Sundstroem, Kubera, Palovaara – 1:5 – (22:20)
8. Łaguta, Iversen, J. Davidsson, Lyager – 3:3 – (25:23)
9. Zmarzlik, Michelsen, Hjelmland, J. Davidsson – 4:2 – (29:25)
10. Iversen, Palovaara, Hjelmland, D. Davidsson – 3:3 – (32:28)
11. Zmarzlik, Lyager, Przedpełski, D. Davidsson – 5:1 – (37:29)
12. Kubera, Łaguta, Iversen, Michelsen – 5:1 – (42:30)
13. Zmarzlik, Iversen, Przedpełski, Palovaara – 3:3 – (45:33)
14. Łaguta, Michelsen, Lyager, Sundstroem – 4:2 – (49:35)
15. Zmarzlik, Kubera, Przedpełski, Iversen – 5:1 – (54:36)

źródło: sportowefakty.wp.pl + svemo.se