CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Eltrox Włókniarz zaprezentował się kibicom, tym razem przez internet

Eltrox Włókniarz zaprezentował się kibicom, tym razem przez internet

Jacek Winiarski

Nietypowo przebiegła tegoroczna prezentacja drużyny Eltrox Włókniarza Częstochowa. Ograniczenia spowodowane epidemią koronawirusa, uniemożliwił działaczom zorganizowanie corocznego spotkania zespołu z kibicami w hali widowiskowo-sportowej “Częstochowa” na Zawodziu. Sternicy Lwów nie chcieli jednak rezygnować z tej formy interakcji zawodników z kibicami i przy współpracy z internetową telewizją SABMARtv, zorganizowali tegoroczną prezentacją on-line na kanale YouTube.

Wydarzenie, które trwało niemal 3 godziny odbyło się w częstochowskim hotelu Arche. Kibicom za pośrednictwem internetowych łączy zaprezentowali się wszyscy zawodnicy Eltrox Włókniarza Częstochowa, sztab szkoleniowy, a także przedstawiciele klubu, władz miasta i sponsorów. Głównymi prowadzącymi byli znani dziennikarze Tomasz Lorek i Ireneusz Bieleninik. Na miejscu w Częstochowie zabrakło jedynie Fredrika Lindgrena, który obecnie przebywa w Hiszpanii i jego podróż do Polski, przy obecnych ograniczenia związany z epidemią, byłaby bardzo kłopotliwa. Szwed w Częstochowie ma pojawić się ze swoją rodziną na początku marca i pozostać w naszym mieście przez cały sezon.

Na początku prezentacji głos zabrał prezes Eltrox Włókniarza, Michał Świącik. Po nim prowadzący na sceną zaprosili najmłodszych adeptów częstochowskiej szkółki oraz ich opiekuna, Sławomira Drabika. Potem na pytania prowadzących odpowiadali najmłodsi juniorzy z licencją “Ż”, by w końcu do tablicy wywołani zostali przedstawiciele pierwszej drużyny. Po kilkuminutowej rozmowie z Tomkiem Lorkiem i Irkiem Bieleninikiem większość zawodników, a także szkoleniowiec Piotr Świderski, udawali się do Piotra Wieszczyka, który przekazywał zawodnikom pytania nadesłane przez kibiców.