Fatalny bilans Michała Bąkiewicza

Szalikowcy AZS-u Częstochowa coraz głośniej domagają się zmiany na stanowisku szkoleniowca klubu. Swojego niezadowolenia z wyników osiąganych przez trenera Michała Bąkiewicza kibice nie kryli podczas spotkań z Lotosem Treflem Gdańsk i Cerradem Czarnymi Radom, a także podczas ostatniego wyjazdowego meczu w Bełchatowie. Prześledziliśmy jak pod wodzą Bąkiewicza, który funkcję trenera piastuję od 29 grudnia 2014 roku, w rozgrywkach PlusLigi radzi sobie AZS. Prezentowane poniżej zestawienia nie przemawia na korzyść byłego reprezentanta Polski.

Pod wodzą Michała Bąkiewicza drużyna AZS-u Częstochowa rozegrała w lidze 18. spotkań. Zaledwie trzy zakończyły się zwycięstwem Akademików. Dwa razy biało-zielony triumfowali w stosunku 3:0 i raz po tie breaku 3:2. Pierwsze zwycięstwo bez straty seta drużyna Bąkiewicza odniosła niespodziewanie 18 stycznia 2015 roku w Gdańsku. Po raz drugi taki wynik AZS zapisał w rewanżowym spotkaniu o 13. miejsce w Bielsku-Białej (22 marca). Należy dodać, że było to jednak pyrrusowe zwycięstwo, bo Akademicy przegrali następnie “złotego seta” i sezon zakończyli na ostatnim miejscu. Po tie breaku zespół prowadzony przez wicemistrza świata z 2006 roku wygrał 23 stycznia z Banimeksem Będzin. AZS prowadzony przez Michała Bąkiewicza z parkietu pokonany schodził piętnastokrotnie. Dwanaście razy przegrywając 0:3 lub 1:3.