CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Finał Klubowych Mistrzostw Świata w Częstochowie!

Finał Klubowych Mistrzostw Świata w Częstochowie!

Kamil Woldański
Wielka siatkówka wraca małymi krokami do Częstochowy. Na razie jeszcze nie za sprawą AZS-u Częstochowa, ale z powodu wielkiej siatkarskiej imprezy, która pod koniec roku odbędzie się w hali na Zawodziu. Częstochowa zorganizuje bowiem tegorocznych finał Klubowych Mistrzostw Świata. Cztery najlepsze klubowe zespoły globu zagrają przy Żużlowej 1 i 2 grudnia.

Częstochowa jest jedną z polskich, siatkarskich stolic. Mamy piękne tradycje, nowoczesną halę i wspaniałą siatkarską publiczność. Cieszę się, że będziemy mogli zobaczyć u nas najlepszych na świecie siatkarzy w czasie finału jednej z najbardziej prestiżowych siatkarskich imprez na świecie. Wierzę, że będzie to wielkie sportowe święto, nie tylko dla kibiców siatkówki.

Mówi prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

Do rywalizacji w KMŚ przystąpi 8 zespołów. Faza grupowa odbędzie się w Radomiu i Rzeszowie, a wielki finał z udziałem czterech najlepszych klubowych drużyn świata w Częstochowie. Do rywalizacji przystąpią dwie polskie ekipy: PGE Skra Bełchatów oraz Asseco Resovia Rzeszów. Ponadto o klubowy tytuł powalczą także: Zenit Kazań, Sada CruzeiroSarmayeh Teheran, Cucine Lube Civitanova, Trentino Volley oraz Fakieł Nowy Urengoj.

czestochowa.pl