CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Finał SEC w Częstochowie!

To, o czym mówiło się od dawna stało się faktem. Organizatorem 4. Finału Speedway European Championships 2014 będzie Częstochowa.

Do oficjalnego parafowania umowy na organizację turnieju doszło podczas konferencji prasowej, która w czwartek (10 kwietnia) odbyła się w Częstochowie. – Cieszymy się, że jesteśmy w Częstochowie. Rozmowy na temat organizacji tej rundy prowadziliśmy właściwie od kilku miesięcy z panem Pawłem Mizgalskim. Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że finał Speedway European Championships odbędzie się 19 września w Częstochowie. Tutaj jest fantastyczny tor i świetni kibice. To były argumenty, które przekonały nas do tego, żeby pojawić się w tym mieście. Mamy nadzieję, że zawody dostarczą niesamowitych emocji, które na długo zapadną w pamięci kibiców. Oczywiście turniej będzie transmitowany również przez telewizję Eurosport, która jest naszym głównym partnerem. Przekaz trafi aż do 71 krajów i uważam, że jest to znakomita promocja dla miasta Częstochowy – poinformował Karol Lejman z firmy One Sport.

Zadowolenia z organizacji zawodów nie ukrywał również p.o. prezesa CKM Włókniarz S.A., Dariusz Śleszyński. – Chciałbym podziękować prezesowi firmy One Sport za wybór Częstochowy. Nasze miasto o organizację turnieju rywalizowało z innymi ośrodkami. Dzięki naszym wspaniałym kibicom udało nam się tę rywalizację wygrać. Chciałbym również podziękować panu prezydentowi za aktywny udział miasta, a także za wsparcie finansowe tej imprezy. Dziękuję również panu Pawłowi Mizgalskiemu, który starał się o to, żeby ta impreza odbyła się w Częstochowie. Ten turniej to wspaniała promocja dla miasta Częstochowy.

W organizację wrześniowego turnieju dość mocno zamierzają się zaangażować władze Częstochowy, które przeznaczą na tek cel pokaźnie środki finansowe. – Mamy wspaniałych kibiców i wspaniały stadion, dlatego bardzo się cieszę, że Częstochowa zorganizuje taką imprezę. Deklaracja finansowego wsparcia oczywiście jest, ale na konkrety jest jeszcze za wcześnie. Nie ma bowiem jeszcze ustalonego budżetu imprezy – dodał wiceprezydent miasta Częstochowy, Jarosław Marszałek.