CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
forBET Włókniarz zaprezentowany

forBET Włókniarz zaprezentowany

Patryk Kowalski

W piątek 22 lutego w hali widowiskowo-sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej odbyła się prezentacja forBET Włókniarza Częstochowa. Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz przedsezonowych wydarzeń i znów przyciągnęła tłumy kibiców. Hala wypełniła się niemal do ostatniego miejsca, a zebrani na trybunach sympatycy częstochowskiego Włókniarza zadbali o dobrą atmosferę. Prezentację podobnie jak w poprzednich latach poprowadził duet Tomasz Lorek Irek Bieleninik, a gwiazdą muzyczną był w tym roku Zenon Martyniuk z zespołem Akcent.

Tradycyjnie już przed oficjalną częścią imprezy odbyła się konferencja prasowa. Zawodnicy, szkoleniowiec i działacze opowiadali o celach na zbliżający się sezon, a także o zakończonym wczoraj obozie przygotowawczym drużyny. Na spotkaniu z dziennikarzami dowiedzieliśmy się od Marka Cieślak, m.in że “królem” nart został w tym roku Fredrik Lindgren. Szwed jednego dnia miał pokonać dystans 24 km, a to przez to że stracił orientację w terenie i się… zgubił. Szkoleniowiec biało-zielonych powitał także nowych zawodników w drużynie, młodzieżowców Jakuba Miśkowiaka i Bartłomieja Kowalskiego oraz seniorów Pawła Przedpełskiego i Damiana Dróżdża.

Po spotkaniu z prasą z 15 minutowym opóźnieniem rozpoczęła się oficjalna część piątkowego wydarzenia. Zebranych kibiców na hali przywitał duet prowadzących, a następnie na scenie pojawił się Zenon Martyniuk. Po koncercie jednej z największych gwiazd muzyki Disco Polo cofnięto się do roku 1959, a więc okresu w którym po pierwszy po złoty medal sięgnęła drużyna Włókniarza Częstochowa. Za złoty medal z tamtego okresu podziękowano obecnemu na hali Stanisławowi Rurarzowi i przedstawiono krótki materiał filmowy. Prezentację rozpoczęto z kolei od przedstawienia najmłodszych adeptów i szkółkowiczów, którym towarzyszył Sławomir Drabik. Potem rozpoczęła się prezentacja pierwszej drużyny. Najpierw na scenie pojawili się młodzieżowcy Mateusz Świdnicki, Bartłomiej Kowalski, Jakub Miśkowiak i Michał Gruchalski. Potem przyszła pora na seniorów. Jako pierwsi z “dorosłego” grona kadry Włókniarza z kibicami przywitali się Damian Dróżdż i Paweł Przedpełski, a więc seniorzy którzy w przerwie zimowej dołączyli do drużyny Marka Cieślaka. Potem przyszła pora na Adriana Miedzińskiego, który poderwał kibiców do kolejnej już w dniu dzisiejszym “Szkocji”. Na koniec pozostawiono trójkę stranieri: Mateja Zagara, Fredrika Lindgrena i Leona Madsena. Oczywiście największą owację zebrał kapitan Lwów Leon Madsen.

Dla lidera Włókniarza zbliżający się sezon może być bardziej wymagając. Duńczyk zadebiutuje bowiem jako stały uczestnik tegorocznego cyklu Grand Prix. Po przedstawieniu wszystkich zawodników na końcu do drużyny dołączył Marek Cieślak. Na scenie trener biało-zielonych chwalił swoich zawodników za pracę wykonaną podczas niedawnego obozu i za atmosferę którą żużlowcy stworzyli podczas pobytu w górach. Po oficjalnej prezentacji zawodnicy przenieśli się na hol, gdzie byli dostępni dla kibiców chętnie rozdając autografy czy pozując do pamiątkowych zdjęć.