CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Grand Prix Danii: Kildemand w finale!

Zwycięstwem Nielsa Kristiana Iversena zakończyło się sobotnie Grand Prix Danii w Kopenhadze. Na drugim stopniu podium uplasował się Troy Batchelor, a na trzecim Greg Hancock. Na znakomitym czwartym miejscu zawody ukończył Peter Kildemand.

Wyniki:
1. Niels Kristian Iversen (Dania) – 16 (3,3,1,3,1,2,3) + 1. miejsce w finale
2. Troy Batchelor (Australia) – 20 (3,3,3,3,3,3,2) + 2. miejsce w finale
3. Greg Hancock (USA) – 11 (2,0,2,1,3,2,1) + 3. miejsce w finale
4. Peter Kildemand (Dania) – 15 (3,2,2,3,2,3,0) + 4. miejsce w finale
5. Jarosław Hampel (Polska) – 10 (1,2,3,1,3,0)
6. Darcy Ward (Australia) – 10 (1,3,2,2,0,1)
7. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 9 (1,0,1,3,3,1)
8. Michael Jepsen Jensen (Dania) – 8 (2,2,2,2,0,0)
9. Matej Zagar (Słowenia) – 7 (1,3,0,1,2)
10. Krzysztof Kasprzak (Polska) – 7 (2,1,3,0,1)
11. Andreas Jonsson (Szwecja) – 6 (3,1,0,0,2)
12. Nicki Pedersen (Dania) – 5 (0,1,1,1,2)
13. Martin Smolinski (Niemcy) – 5 (0,1,1,2,1)
14. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 4 (2,2,0,0,0)
15. Kenneth Bjerre (Dania) – 3 (0,t,3,0,0)
16. Chris Harris (Wielka Brytania) – 3 (0,0,0,2,1)

17. Mikkel Michelsen (Dania) – 0 (0)
18. Mikkel Bech (Dania) – NS

Bieg po biegu:
1. Kildemand, Lindgren, Zagar, Pedersen
2. Jonsson, Jensen, Ward, Harris
3. Iversen, Kasprzak, Woffinden, Bjerre
4. Batchelor, Hancock, Hampel, Smolinski
5. Batchelor, Kildemand, Jonsson, Woffinden
6. Iversen, Hampel, Pedersen, Harris
7. Zagar, Jensen, Kasprzak, Hancock
8. Ward, Lindgren, Smolinski, Michelsen (Bjerre – t)
9. Kasprzak, Kildemand, Smolinski, Harris
10. Bjerre, Hancock, Pedersen, Jonsson
11. Hampel, Ward, Woffinden, Zagar
12. Batchelor, Jensen, Iversen, Lindgren
13. Kildemand, Jensen, Hampel, Bjerre
14. Batchelor, Ward, Pedersen, Kasprzak
15. Iversen, Smolinski, Zagar, Jonsson
16. Woffinden, Harris, Hancock, Lindgren
17. Hancock, Kildemand, Iversen, Ward
18. Woffinden, Pedersen, Smolinski, Jensen
19. Batchelor, Zagar, Harris, Bjerre
20. Hampel, Jonsson, Kasprzak, Lindgren

Półfinały:
21. Batchelor, Hancock, Ward, Hampel
22. Kildemand, Iversen, Woffinden, Jensen

Finał:
23. Iversen, Batchelor, Hancock, Kildemand

źródło: sportowefakty.pl