CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Grigorij Łaguta przejdzie operację

Za niespełna trzy tygodnie rozegrana zostanie inauguracyjna kolejka tegorocznej Enea Ekstraligi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w spotkaniu FOGO Unii Leszno z Włókniarzem Częstochowa zabraknie Grigorija Łaguty. Lider Lwów najprawdopodobniej w czwartek 20 marca przejdzie operację kontuzjowanego stawu skokowego.

Starszy z braci Łagutów kontuzji stawu skokowego nabawił się podczas treningu na motocrossie. Lekarze podjęli decyzję o założeniu usztywniacza, który miał przyśpieszyć proces leczenia, a co za tym idzie powrót Rosjanina na tor. – Sprawdził się taki scenariusz, którego nie zakładał nikt. Przede wszystkim sam zawodnik. Grisza udał się na umówioną kontrolę do lekarza, a ten dostrzegł coś niepokojącego. Chciał mu pozostawić gips na nodze, ale Rosjanin podziękował za taką pomoc. W głosie Griszy można było wyczuć nie tyle smutek, choć on zapewne był i to w dużym stopniu, ale bardziej zażenowanie postawą lekarza. On mu tego nie powiedział wprost, ale wydaje się, że najwyraźniej błąd popełnił lekarz, który pierwszy się zaczął nim zajmować po tym wydarzeniu w Daugavpils – poinformował menedżer Włókniarza, Jarosław Dymek.

Aktualnie ulubieniec częstochowskiej publiczności przebywa w szpitalu w Rydze, gdzie poddany będzie interwencji chirurgicznej. – Grisza szybko udał się do Rygi. Tam po konsultacji okazało się, że interwencja chirurgiczna jest praktycznie nieunikniona. Kości w nodze trzeba zespolić ciałem obcym. Z tego co mówił Grisza, teraz wszystko jest elegancko. Lekarze w Rydze od razu się nim profesjonalnie zajęli. Nie zwlekają, tylko już w czwartek o godzinie 17 odbędzie się zabieg chirurgiczny. Grisza ma nadzieję, że po tym zabiegu już naprawdę wszystko będzie ok. Nastawialiśmy się wszyscy, że środowa konsultacja u lekarza zakończy się zdjęciem gipsu i ewentualnym poruszaniem się o kulach przez następny tydzień. Niestety wynikła taka sytuacja, a nie inna – dodał Dymek.


źródło: ckmwlokniarzsa.pl