CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Guillaume Samica trafi do AZS-u?

AZS Częstochowa przegrał w piątek szósty mecz z rzędu i spadł na 12. miejsce w ligowej tabeli. Problemem częstochowian nie jest tylko słabsza forma, ale również kontuzje zawodników. Dlatego działacze intensywnie wykorzystują ostatnie dni okienka transferowego i próbują wzmocnić zespół. W czwartek do drużyny dołączył Paweł Pietkiewicz, a być może na początku przyszłego tygodnia szeregi Akademików zasili jeszcze były reprezentant Francji Guillaume Samica.

Bez wątpienia transfer Francuza byłby dużym wzmocnieniem Akademików. Drużyna po stracie Michała Bąkiewicza potrzebuje siatkarza, który łączył by na boisku rolę lidera oraz mentora dla młodszych kolegów.

Potwierdzam, że rozmawiamy z tym zawodnikiem, ale umowy jeszcze nie podpisaliśmy. Szukamy doświadczonego gracza, który mógłby zastąpić Michała Bąkiewicza – mówi na łamach Przeglądu Sportowego dyrektor AZS-u Ryszard Bosek.

33-letni Samica jest w Polsce doskonale znany, gdyż występował na parkietach PlusLigi najpierw w Jastrzębskim Węglu (2008/2009), a następnie w barwach drużyny z Kędzierzyna-Koźla (2011/2012).