CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Guillaume Samica zagra w Warszawie

Doświadczony francuski przyjmujący Guillaume Samica po krótkim epizodzie w AZS-ie Częstochowa zmienia pracodawcę. W nowym sezonie 34-letni Francuz nadal występować będzie na parkietach PlusLigi tym razem jednak w drużynie AZS-u Politechniki Warszawskiej. Dla Samici Warszawa będzie po Kędzierzynie-Koźlu, Jastrzębiu-Zdroju i Częstochowie czwartym polskim klubem.

Guilluame Samica do Częstochowy trafił w połowie grudnia poprzedniego roku. Szybko stał się liderem i mentalnym przywódcą drużyny. Niestety często nie otrzymywał odpowiedniego wsparcia od kolegów z drużyny i nie odmienił w znaczący sposób oblicza częstochowskiego zespołu. O tym, że Francuz rozstanie się z AZS-em mówiło się tuż po zakończeniu rozgrywek.

Niewielu spodziewało się jednak, że Samik zostanie w Polsce, a jego nowym klubem będzie warszawska Politechnika. Podobno duży udział w angażu Francuza miał wielokrotny reprezentant Polski, a od sezonu 2015/2016 również siatkarz stołecznych Inżynierów, Paweł Zagumny. Obaj zawodnicy znają się bardzo dobrze ze wspólnych występów w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle i Panathinaikosu Ateny.

Wiadomo już także, że składzie AZS-u na przyszły sezon zabraknie również Bartosza Janeczka. Kapitan Akademików był obok Samici najjaśniejszą postacią w drużynie. W kolejnym sezonie ma jednak reprezentować barwy BBTS-u Bielsko-Biała.