CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Hit w Łodzi – zapowiedź meczu Orzeł – Eko-Dir Włókniarz

W niedzielę (28 sierpnia) rozegrana zostanie kolejna runda Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Największym wydarzeniem popołudnia będzie mecz w Łodzi, gdzie miejscowy Orzeł podejmie Eko-Dir Włókniarz Częstochowa. Start do 1. biegu o godzinie 13:45.

Limit błędu żużlowców Włókniarza został definitywnie wyczerpany. Tylko zwycięstwo w Łodzi przedłuży bowiem nadzieje częstochowskiego zespołu na udział w finale ligi. Czy jest to w ogóle możliwe? Zadanie niezwykle trudne, ale w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych, tym bardziej że potencjał kadrowy obu zespołów jest bardzo zbliżony.

Orzeł Łódź to bezapelacyjny lider rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Jedynymi zespołami, które potrafiły odebrać punkty łódzkiej ekipie były  Stal Rzeszów i co najbardziej nas cieszy, Włókniarz. W Częstochowie “Lwy” wygrały nieznacznie, bo 46:44, ale w kontekście tego, co prezentuje ekipa Lecha Kędziory, należy ten wynik przyjąć z “pocałowaniem ręki”.

Przewaga psychologiczna będzie zapewne po stronie Orła, który praktycznie już od dłuższego czasu czeka na finałowego rywala. To z kim przyjdzie się zmierzyć w wielkim finale zdecyduje wynik niedzielnego meczu. Taryfy ulgowej dla Eko-Dir Włókniarza na pewno jednak nie będzie. – Liderowi nie przystoi przegrywać meczów na własnym torze – stwierdził na przedmeczowej konferencji prasowej, Lech Kędziora. Sukces w starciu z Włókniarzem mają zapewnić tacy zawodnicy jak: Hans Andersen, Tomasz Gapiński i Robert Miśkowiak. Bardzo mocnymi punktami w szeregach gospodarzy powinni być również Rory Schlein i powracający do składu wychowanek tarnowskiej Unii, Jakub Jamróg. Do dyspozycji trenera Kędziory będzie ponadto utalentowany junior, Oskar Bober.

Włókniarze mają swoje atuty i do Łodzi jadą po całą pulę. Do walki z liderem desygnowany został najmocniejszy aktualnie skład. W zestawieniu Biało-Zielonych widnieją nazwiska dwóch doświadczonych obcokrajowców – Nicolaia KlindtaThomasa H. Jonassona. Fani Włókniarza liczą przede wszystkim na Klindta, który przez cały niemal sezon prezentuje bardzo równą formę. Szansą dla częstochowskiego zespołu jest również fakt, iż wielu obecnych zawodników Włókniarza reprezentowało w przeszłości barwy Orła. Znajomość łódzkiego owalu to handicap po stronie wspomnianego Klindta, Rafała Trojanowskiego, Oskara Polisa i Daniela Jeleniewskiego.

Orzeł Łódź:
9. Hans Andersen
10. Jakub Jamróg
11. Rory Schlein
12. Tomasz Gapiński
13. Robert Miśkowiak
14. Michał Piosicki

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
1. Sebastian Ułamek
2. Tomas Jonasson
3. Nicolai Klindt
4. Rafał Trojanowski
5. Daniel Jeleniewski
6. Oskar Polis

Bezpośrednią transmisję z meczu Orzeł – Włókniarz przeprowadzi TVP3.