CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Holender z umową we Włókniarzu

W ostatnich dniach okna transferowego kontraktem warszawskim z Włókniarzem Częstochowa związał się Holender Geert Bruinsma. Umowa z częstochowskim klubem otworzy 20-letniemu żużlowcowi możliwość startu w imprezach towarzyskich rozgrywanych w naszym kraju. Bruinsma będzie mógł także w każdej chwili odejść do innego zespołu na zasadzie wypożyczenia.

Jak zapewnia szkoleniowiec Włókniarza Józef Kafel, młody Holender nie ma szans na starty w barwach Włókniarza w rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

Geert był u nas na dwóch treningach w ubiegłym roku i jak na Holendra radził sobie całkiem przyzwoicie. Ostatnio odezwał się do nas i poprosił o kontrakt „warszawski”. Nic nas on nie kosztował, więc postanowiliśmy mu pomóc. Oczywiście nie ma jakichkolwiek szans, aby Geert załapał się do naszej drużyny, ale dzięki tej umowie bez problemów będzie mógł szukać sobie startów w naszym kraju w imprezach indywidualnych. Bez kontraktu mógłby natomiast występować wyłącznie w zawodach zgłoszonych do kalendarza FIM lub FIM Europe, a te organizowane są niezwykle rzadko.

Mówi na łamach wlokniarz.com, trener Józef Kafel.

wlokniarz.com