CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Hubert Łęgowik ponownie we Włókniarzu

Hubert Łęgowik, to kolejny zawodnik, który w sezonie 2016 będzie reprezentował barwy Włókniarza Częstochowa. Do parafowania umowy doszło w czwartek (7 stycznia).

– Miałem kilka ciekawych ofert z klubów ekstraligowych. Do końca czekałem jednak na to jak będzie wyglądać sytuacja Włókniarza w sezonie 2016. Zależało mi bowiem na powrocie do Częstochowy, ale chciałem jeździć przynajmniej w pierwszej lidze. Przede mną ostatni rok startów jako junior i cieszę się, że spędzę go w moim macierzystym klubie – powiedział Hubert Łęgowik.

Przypomnijmy, iż 21-letni wychowanek Włókniarza sezon 2015 spędził na wypożyczeniu w ekstraligowym GKM-ie Grudziądz. – Korzystając z okazji, chciałbym podziękować za rok spędzony w Grudziądzu. Mimo, że ze względu na kontuzję jeździłem tam tylko pół sezonu, to naprawdę dużo się nauczyłem. Dziękuję całej drużynie, a przede wszystkim Krzyśkowi Buczkowskiemu oraz panu Tomaszowi Gollobowi. Ten rok bardzo dużo mnie nauczył. Zmieniłem technikę jazdy i nabrałem dużo doświadczenia pod względem sprzętowym. O klubie z Grudziądza mogę mówić wyłącznie w samych superlatywach. Życzyłbym sobie, żeby wszystkie ośrodki były prowadzone dokładnie tak jak w Grudziądzu. Myślę, że wtedy żużel byłby w zupełnie innym miejscu niż jest teraz. Osobne podziękowania kieruję również do tamtejszych kibiców – dodał Łęgowik.

źródło: wlokniarz.com