CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
IMEJ: Bartłomiej Kowalski wygrywa w czeskim Divisovie

IMEJ: Bartłomiej Kowalski wygrywa w czeskim Divisovie

speedwayekstraliga.pl | Kamil Woldański

W sobotnie popołudnie (26 czerwca) na torze w czeskim Divisovie rozegrano eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. W zawodach z 14 punktami na koncie triumfował młodzieżowiec Eltrox Włókniarza Częstochowa Bartłomiej Kowalski.

Wyniki:
1. Bartłomiej Kowalski (Polska) – 14 (2,3,3,3,3)
2. Drew Kemp (Wielka Brytania) – 13 (3,2,3,3,2)
3. Leon Flint (Wielka Brytania) – 12+3 (1,3,3,3,2)
4. Jordan Palin (Wielka Brytania) – 12+2 (3,2,2,2,3)
5. Norick Bloedorn (Niemcy) – 11 (3,2,3,1,2)

6. Sebastian Szostak (Polska) – 10 (1,3,2,1,3)

7. Daniel Klima (Czechy) – 9 (3,0,2,2,2)
8. Artiom Juhno (Łotwa) – 8 (u,3,1,3,1)
9. Ricards Ansviesulis (Łotwa) – 7 (2,1,1,u,3)
10. Nathan Ablitt (Wielka Brytania) – 6 (2,1,0,2,1)
11. Maximilian Troidl (Niemcy) – 5 (1,0,1,2,1)
12. Denis Zieliński (Polska) – 4 (2,u,2,t,0)
13. Sebastian Koessler (Austria) – 4 (1,1,1,1,w)
14. Jakub Exler (Czechy) – 3 (0,1,0,1,1)
15. Tom Finger (Niemcy) – 2 (0,2,0,0,0)
16. Daniel Silhan (Czechy) – 0 (d,ns,ns,ns,ns)

Bieg po biegu:
1. Kemp, Ansviesulis, Szostak, Exler
2. Palin, Zieliński, Troidl, Silhan (d4)
3. Bloedorn, Kowalski, Flint, Juhno (u4)
4. Klima, Ablitt, Koessler, Finger
5. Kowalski, Palin, Ansviesulis, Klima
6. Flint, Kemp, Koessler, Zieliński (u3)
7. Szostak, Bloedorn, Ablitt, Troidl
8. Juhno, Finger, Exler, Silhan (ns)
9. Bloedorn, Zieliński, Ansviesulis, Finger
10. Kemp, Palin, Juhno, Ablitt
11. Kowalski, Szostak, Koessler, Silhan (ns)
12. Flint, Klima, Troidl, Exler
13. Juhno, Troidl, Koessler, Ansviesulis (u2)
14. Kemp, Klima, Bloedorn, Silhan (ns)
15. Flint, Palin, Szostak, Finger
16. Kowalski, Ablitt, Exler, Zieliński (t)
17. Ansviesulis, Flint, Ablitt, Silhan (ns)
18. Kowalski, Kemp, Troidl, Finger
19. Szostak, Klima, Juhno, Zieliński
20. Palin, Bloedorn, Exler, Koessler (w/u)
Dodatkowy o 3. miejsce. Flint, Palin

Finał rozegrany zostanie 7 sierpnia w Rydze.

źródło: sportowefakty.wp.pl