CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

IMEJ: Przemysław Portas o krok od awansu

Zwycięstwem Kacpra Woryny (ŻKS ROW Rybnik) zakończył się rozegrany w piątek w Grudziądzu finał krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. W zawodach zaprezentowało się dwóch młodzieżowców Stowarzyszenia CKM Włókniarz Częstochowa – Przemysław Portas (7 miejsce) i Oskar Polis (9 miejsce).

Wyniki:
1. Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik) – 14 (2,3,3,3,3)
2. Damian Dróżdż (Betard Sparta Wrocław) – 13 (3,2,3,2,3)
3. Kamil Wieczorek (ŻKS ROW Rybnik) – 11 (0,3,3,3,2)
4. Mike Trzensiok (GKM Grudziądz) – 11 (3,2,0,3,3)
5. Alex Zgardziński (SPAR Falubaz Zielona Góra) – 11 (3,3,3,w,2)
6. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) – 8+3 (0,3,2,2,1)
7. Przemysław Portas (Włókniarz Częstochowa) – 8+2 (3,1,2,1,1)
8. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) – 7 (1,1,2,1,2)
9. Oskar Polis (Włókniarz Częstochowa) – 6 (1,0,2,1,3)
10. Daniel Kaczmarek (Speedway Wanda Instal Kraków) – 6 (2,2,d,2,0)
11. Rafał Karczmarz (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) – 6 (2,1,1,0,2)
12. Krystian Rempała (PGE Stal Rzeszów) – 6 (w,2,1,2,1)
13. Dawid Krzyżanowski (KS Toruń) – 4 (u,d,1,3,0)
14. Dominik Kossakowski (Wybrzeże Gdańsk) – 4 (1,1,1,1,0)
15. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno) – 2 (2,u/-,-,-,-)
16. Robert Chmiel (ŻKS ROW Rybnik) – 1 (1,0,0,0,d)
17. Dawid Wawrzyniak (Łączyńscy-Carbon Start Gniezno) – 1 (0,1)
18. Patryk Beśko (Wybrzeże Gdańsk) – 0 (0)

Bieg po biegu:
1. (68,20) Trzensiok, Kaczmarek, Kossakowski, Krzyżanowski (u4)
2. (69,40) Portas, Karczmarz, Polis, Rempała (w/u)
3. (68,45) Dróżdż, Kubera, Drabik, Smektała
4. (68,97) Zgardziński, Woryna, Chmiel, Wieczorek
5. (69,76) Wieczorek, Trzensiok, Drabik, Polis
6. (69,42) Zgardziński, Rempała, Kossakowski, Kubera (u/-)
7. (70,03) Smektała, Kaczmarek, Portas, Chmiel
8. (69,40) Woryna, Dróżdż, Karczmarz, Krzyżanowski (d4)
9. (68,60) Woryna, Smektała, Rempała, Trzensiok
10. (68,87) Dróżdż, Polis, Kossakowski, Chmiel
11. (71,71) Zgardziński, Drabik, Karczmarz, Kaczmarek (d4)
12. (71,80) Wieczorek, Portas, Krzyżanowski, Wawrzyniak
13. (70,77) Trzensiok, Dróżdż, Portas, Zgardziński (w/u)
14. (71,36) Wieczorek, Smektała, Kossakowski, Karczmarz
15. (69,75) Woryna, Kaczmarek, Polis, Beśko
16. (70,49) Krzyżanowski, Rempała, Drabik, Chmiel
17. (71,96) Trzensiok, Karczmarz, Wawrzyniak, Chmiel (d2)
18. (70,60) Woryna, Drabik, Portas, Kossakowski
19. (71,29) Dróżdż, Wieczorek, Rempała, Kaczmarek
20. (69,83) Polis, Zgardziński, Smektała, Krzyżanowski

Bieg dodatkowy o 6. miejsce:
21. (69,39) Smektała, Portas

Awans wywalczyła czołowa szóstka. Siódmego Polaka nominuje GKSŻ.

źródło: sportowefakty.pl