CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
IMP: Miśkowiak awansował do finału, Woryna rezerwowym

IMP: Miśkowiak awansował do finału, Woryna rezerwowym

unia.tarnow.pl

Czwórka zawodników Eltrox Włókniarza Częstochowa stanęła na starcie dzisiejszych półfinałów Indywidualnych Mistrzostw Polski. Przepustkę do wielkiego finału wywalczył jednak tylko Jakub Miśkowiak. Rezerwowym w leszczyńskim finale będzie z kolei Kacper Woryna. Z walki o tytuł najlepszego krajowego żużlowca opadli natomiast Bartosz Smektała i Bartłomiej Kowalski.

Jakub Miśkowiak i Bartosz Smektała wystartowali w półfinale rozegranym na torze w Gnieźnie. Miśkowiak fazę zasadniczą zakończył z dorobkiem 8 punktów i o miejsce premiowane awansem musiał stoczyć bieg dodatkowy. W nim czołowy młodzieżowiec PGE Ekstraligi zwyciężył i ostatecznie zajął 5. miejsce. Dużo gorzej w pierwszej stolicy Polski wypadł Bartosz Smektała. Popularny Smyk dopiero w dwóch ostatnich swoich biegach zaprezentował się na miarę możliwości. Straty z początku zawodów były jednak zbyt duże. Wychowanek Unii Leszno został sklasyfikowany na 12. miejscu.

W Krośnie na liście startowej uczestników znaleźli się Kacper Woryna i Bartłomiej Kowalski. Ten drugi zaliczył kompletnie nieudane zawody. Młodzieżowiec Lwów nie zakończył bowiem żadnego wyścigu i zamknął klasyfikację końcową turnieju. Woryna z kolei niemal przez całe zawody nie mógł dopasować się do toru. Dopiero na ostatni wyścig odnalazł szybkość i pewnie zwyciężył. 8 punktów pozwoliło rybniczaninowi tylko na walkę o miejsce rezerwowego w turnieju finałowym. Miejsce to wywalczył bowiem w barażu pokonał Buczkowskiego i Karczmarza.

Wyniki:
1. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) – 13 (3,2,3,3,2)
3. Mateusz Szczepaniak (Cellfast Wilki Krosno) – 11 (3,3,2,2,1)
4. Grzegorz Walasek (Arged Malesa Ostrów) – 11 (2,2,2,2,3)
5. Wiktor Lampart (Motor Lublin) – 10 (2,2,0,3,3)
6. Jarosław Hampel (Motor Lublin) – 10 (2,3,1,2,2)

7. Kacper Woryna (Eltrox Włókniarz Częstochowa) – 8+3 (1,1,2,1,3)

8. Krzysztof Buczkowski (Motor Lublin) – 8+2 (3,1,1,1,2)
9. Rafał Karczmarz (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 8+1 (1,3,3,1,0)
10. Damian Pawliczak (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra) – 6 (0,1,2,3,w)
11. Mateusz Cierniak (Motor Lublin) – 6 (1,2,1,0,2)
12. Daniel Jeleniewski (Cellfast Wilki Krosno) – 4 (1,3,d,0)
13. Damian Dróżdż (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) – 3 (0,0,0,2,1)
14. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 3 (t,1,1,0,1)
15. Oskar Polis (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 2 (2,d,w,-,-)
16. Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 2 (w,0,0,1,1)
17. Bartłomiej Kowalski (Eltrox Włókniarz Częstochowa) – 0 (w,d,w,d,d)

Bieg po biegu:
1. (69,58) Kołodziej, Lampart, Karczmarz, Kowalski (w)
2. (68,40) Szczepaniak, Hampel, Woryna, Pawliczak
3. (68,56) Musielak, Polis, Cierniak, Jamróg (w/u)
4. (68,92) Buczkowski, Walasek, Jeleniewski (Pieszczek – t), Dróżdż
5. (70,21) Hampel, Cierniak, Buczkowski, Kowalski (d4)
6. (68,37) Kołodziej, Musielak, Woryna, Dróżdż
7. (68,43) Karczmarz, Walasek, Pawliczak, Polis (d4)
8. (69,65) Szczepaniak, Lampart, Pieszczek, Jamróg
9. (70,68) Jeleniewski (Polis – w/2min), Woryna, Pieszczek, Kowalski (w/u)
10. (68,96) Kołodziej, Walasek, Hampel, Jamróg
11. (68,99) Karczmarz, Szczepaniak, Cierniak, Dróżdż
12. (69,58) Musielak, Pawliczak, Buczkowski, Lampart
13. (71,59) Pawliczak, Dróżdż, Jamróg, Kowalski (d4)
14. (69,90) Kołodziej, Szczepaniak, Buczkowski, Jeleniewski (d4)
15. (69,87) Musielak, Hampel, Karczmarz, Pieszczek
16. (70,05) Lampart, Walasek, Woryna, Cierniak
17. (70,52) Walasek, Musielak, Szczepaniak, Kowalski (d4)
18. (70,24) Kołodziej, Cierniak, Pieszczek, Pawliczak (w/u)
19. (69,73) Woryna, Buczkowski, Jamróg, Karczmarz
20. (70,58) Lampart, Hampel, Dróżdż, Jeleniewski
Bieg dodatkowy. (69,96) Woryna, Buczkowski, Karczmarz

——————————————————–

Wyniki:
1. Paweł Przedpełski (eWinner Apator Toruń) – 14 (3,3,3,2,3)
2. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – 12 (3,2,2,3,2)
3. Oskar Fajfer (Aforti Start Gniezno) – 11 (w,3,2,3,3)
4. Szymon Woźniak (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 9 (2,3,1,1,2)
5. Jakub Miśkowiak (Eltrox Włókniarz Częstochowa) – 8+3 (1,3,3,0,1)
6. Marcin Nowak (Orzeł Łódź) – 8+2 (2,1,2,2,1)
7. Przemysław Pawlicki (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz) – 8+1 (2,1,3,2,0)

8. Norbert Kościuch (Orzeł Łódź) – 8+0 (w,0,3,3,2)

9. Tomasz Gapiński (Arged Malesa Ostrów) – 7 (3,1,2,1,0)
10. Dominik Kubera (Motor Lublin) – 7 (2,0,1,1,3)
11. Patryk Dudek (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra) – 6 (0,2,0,3,1)
12. Bartosz Smektała (Eltrox Włókniarz Częstochowa) – 6 (0,1,0,2,3)
13. Piotr Protasiewicz (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra) – 6 (1,2,1,0,2)
14. Norbert Krakowiak (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz) – 5 (1,2,d,1,1)
15. Kacper Gomólski (ROW Rybnik) – 3 (3,0,d,0,0)
16. Mateusz Tonder (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra) – 1 (0,0,1,0,d)
17. Mateusz Bartkowiak (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz) – 1 (1)
18. Damian Baliński (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) – ns

Bieg po biegu:
1. Gapiński, Woźniak, Krakowiak, Dudek
2. Pi. Pawlicki, Kubera, Bartkowiak, Fajfer (w)
3. Gomólski, Prz. Pawlicki, Protasiewicz, Smektała
4. Przedpełski, Nowak, Miśkowiak, Tonder
5. Przedpełski, Protasiewicz, Gapiński, Kubera
6. Miśkowiak, Krakowiak, Smektała, Kościuch
7. Fajfer, Dudek, Nowak, Gomólski
8. Woźniak, Pi. Pawlicki, Prz. Pawlicki, Tonder
9. Kościuch, Gapiński, Tonder, Gomólski (d)
10. Prz. Pawlicki, Nowak, Kubera, Krakowiak (d)
11. Miśkowiak, Pi. Pawlicki, Protasiewicz, Dudek
12. Przedpełski, Fajfer, Woźniak, Smektała
13. Fajfer, Prz. Pawlicki, Gapiński, Miśkowiak
14. Pi. Pawlicki, Przedpełski, Krakowiak, Gomólski
15. Dudek, Smektała, Kubera, Tonder
16. Kościuch, Nowak, Woźniak, Protasiewicz
17. Smektała, Pi. Pawlicki, Nowak, Gapiński
18. Fajfer, Protasiewicz, Krakowiak, Tonder (d)
19. Przedpełski, Kościuch, Dudek, Prz. Pawlicki
20. Kubera, Woźniak, Miśkowiak, Gomólski
dodatkowy o awans do finału. Miśkowiak, Nowak, Prz. Pawlicki, Kościuch

SportoweFakty.wp.pl