CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Jakie oblicze akademików w meczu z Radomiem?

Największa rewelacja rozgrywek PlusLigi zespół Cerradu Czarnych Radom będzie jutrzejszym rywalem AZS-u Częstochowa w walce o kolejne ligowe punkty. Faworytem spotkania są radomianie, którzy zajmują obecnie 6 miejsce w tabeli. Początek meczu zaplanowano w sobotę (tj. 01.02) o godzinie 17.

Czarni Radom to jeden z dwóch beniaminków PlusLigi. Zespół prowadzony przez trenera Roberta Prygla spisuje się w trwającym sezonie rewelacyjnie. Mieszanka solidnych i doświadczonych obcokrajowców ze zdolnymi młodymi polskimi siatkarzami zdaje doskonale egzamin. Cerrad to drużyna niezwykle groźna, która ma już zapewniony awans do fazy play off. Radomianie mają na rozkładzie m.in Skrę Bełchatów i Jastrzębski Węgiel. Zdarzają się im również wpadki bo tak trzeba nazwać porażki z BBTS-em Bielsko-Biała czy Transferem Bydgoszcz. Liderem radomian jest Holender Wytze Kooistra, który jeszcze rok temu występował jako środkowy w Bełchatowie, a obecnie występuję na pozycji atakującego. Przypomnijmy, że o usługi Holendra przed sezonem zabiegali również działacze AZS-u Częstochowa. Siłą Czarny są również skrzydłowi Dirk Westphal oraz Jakub Wachnik.

Akademicy do sobotniego spotkania przystąpią z kolejną luką w składzie. Po Michale Bąkiewiczu, który zawiesił swoją sportową karierę kolejnym siatkarzem, który opuścił AZS-u jest Michał Kamiński. Klub poinformował dzisiaj, że za porozumieniem stron rozwiązano kontrakt z zawodnikiem. Były gracz Lotosu Gdańsk miał być podstawowym atakującym drużyny, a już po pierwszych meczach stracił miejsce w składzie na rzecz Michała Kaczyńskiego. Kamiński na ogół zawodził, nie wykorzystał swojej szansy na przełamanie również w ostatnich tygodniach, gdy to dołek formy dopadł Kaczyńskiego.

Jak osłabiony AZS zaprezentuję się w najbliższą sobotę w spotkaniu przeciwko Czarnym? Na to pytanie bardzo trudno odpowiedzieć, gdyż AZS to zespół bardzo nieprzewidywalny. Co prawda akademicy nie byli autorami żadnej sensacji w trwającym sezonie i nie pokonali nikogo z ligowej czołówki. Z zespołami z środka tabeli takimi jak Czarni Radom, częstochowianie potrafił już skutecznie rywalizować. Jeśli jednak podopieczni trenera Marka Kardosa zagrają tak jak w ostatniej kolejce w Olsztynie, w spotkaniu z Cerradem nie będą mogli liczyć na punkty.

AZS Częstochowa
1. Bednorz Bartosz
2. Marcyniak Mariusz
6. Murek Dawid
7. Kaczyński Michał
8. Zygmunt Damian
10. Hebda Miłosz
11. Vesely Jakub
12. Kaźmierczak Wojciech
13. Buczek Konrad
14. Janusz Marcin
15. Kozłowski Michał
16. Piechocki Kacper
17. Bik Jakub
18. Bąkiewicz Michał

Cerrad Czarni Radom
1. Bołądź Bartłomiej
2. Ostrowski Michał
3. Faryna Rafał
4. Radomski Jakub
5. Grzechnik Bartłomiej
6. Neroj Bartłomiej
7. Wachnik Jakub
8. Westphal Dirk
9. Kowalski Adam
10. Kooistra Wytze
11. Zugaj Łukasz
12. Kamiński Adam
13. Kędzierski Michał
14. Gutkowski Kamil
15. Filipowicz Paweł
16. Piovarci Jozef