CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Jakie oblicze AZS-u w Radomiu?

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad “czarnym koniem” rozgrywek PlusLigi, Indykpolem AZS UWM Olsztyn, siatkarzy AZS-u Częstochowa czeka kolejne ciężkie spotkanie. Tym razem podopieczni trenera Marka Kardosa stanął do boju z druga rewelacją ligi, Cerradem Czarnymi Radom. Początek spotkania zaplanowano na najbliższy poniedziałek (tj. 2.12) na godzinę 18.

Ostatnie mecze w wykonaniu akademików pokazały jak ciągle nieprzewidywalna jest gra częstochowian. Po blamażu w Bielsku, tydzień później drużyna pokazała zupełnie inne oblicze. W meczu przeciwko Indykpolowi, AZS był zespołem walczącym i skutecznym. Sukces był tym większy, iż odniesiony bez dwóch podstawowych graczy Miłosza Hebdy i Jakuba Vesely. Co prawda ten pierwszy był w meczowej dwunastce, nawet pojawił się parkiecie, lecz były to krótkie zmiany zadaniowe. Hebda, który przed kontuzją był główną siłą ofensywną AZS-u, potrzebuj czasu na powrót do optymalnej dyspozycji.

W meczu z Olsztynem po raz pierwszy trener Kardos spróbował ustawienia z Michałem Kamińskim na środku. Trzeba przyznać że manewr ten okazał się trafiony. Kamiński był wyróżniającym się graczem. Miał wysoka skuteczność w ataku i w grał skutecznie na bloku. Oczywiście zmiana ta nie byłaby możliwa gdyby nie wysoka forma Michała Kaczyńskiego, który w ostatnich tygodniach wygrał rywalizację na pozycji atakującego z…. Michałem Kamińskim.

Cerrad Czarni Radom to obok Indykpolu AZS największe zaskoczenie trwającego sezonu. Beniaminek ligi z każdym kolejnym meczem w najwyższej klasie rozgrywkowej radzi sobie coraz lepiej. Na rozkładzie radomian znaleźli się już PGE Skra Bełchatów i Jastrzębski Węgiel. Tych drugich podopieczni trenera Roberta Prygla pokonali w minionym tygodniu w spotkaniu 11. kolejki, które rozegrano awansem. Dzięki zainkasowaniu 3 “oczek” Czarni awansowali na wysokie 5. miejsce w ligowej tabeli. W poniedziałkowym meczu z AZS-em to właśnie radomianie będą faworytem spotkania. Do drużyny beniaminka doskonale wkomponowali się obcokrajowcy, którzy od razu stali się wiodącymi postaciami zespołu. Atakujący Wytze Kooistra, przymujący Dirk Westphal i środkowy Jozef Piovarci wysoka formę potwierdzili we wspominanym spotkaniu z Jastrzębskim Węglem.

Cerrad Czarni Radom
1. Bartłomiej Bołądź
2. Michał Ostrowski
3. Rafał Faryna
4. Jakub Radomski
5. Bartłomiej Grzechnik
6. Bartłomiej Neroj
7. Jakub Wachnik
8. Dirk Westphal
9. Adam Kowalski
10. Wytze Kooistra
11. Łukasz Zugaj
12. Adam Kamiński
13. Michał Kędzierski
14. Kamil Gutkowski
15. Paweł Filipowicz
16. Jozef Piovarči

AZS Częstochowa
1. Bartosz Bednorz
2. Mariusz Marcyniak
4. Michał Kamiński
6. Dawid Murek
7. Michał Kaczyński
8. Damian Zygmunt
10. Miłosz Hebda
11. Jakub Vesely
12. Wojciech Kaźmierczak
13. Konrad Buczek
14. Marcin Janusz
15. Michał Kozłowski
16. Kacper Piechocki
17. Jakub Bik
18. Michał Bąkiewicz