CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Jakub Bik i Bartosz Buniak uzupełniają kadrę AZS-u

23-letni libero Jakub Bik oraz 30-letni środkowy bloku Bartosz Buniak w sezonie 2015/2016 będą występować w drużynie AZS-u Częstochowa. Obaj wraz z dziewięcioma innymi siatkarzami pod okiem trenera Michała Bąkiewicza rozpoczęli w dniu dzisiejszym przygotowania do nowego sezonu.

Dla Jakuba Bika to powrót po rocznej przerwie do Częstochowy. Młody libero był zawodnikiem częstochowskiego klubu w latach 2011-2014. Ostatni sezon spędził w Indykpolu AZS-ie Olsztyn, ale z pewnością nie może być z niego zadowolony. Cały sezon Bik przesiedział na trybunach lub przestał w kwadracie dla rezerwowych, przegrywając rywalizację o miejsce w składzie z Michałem Poterą. Krótki epizod na boisku 23-latek zaliczył dopiero podczas meczu o 9. miejsce Indykpolu z Czarnymi Radom. W Częstochowie o miejsce w składzie będzie rywalizował z Adrianem Stańczakiem.

Jest z Częstochowy i postanowiliśmy mu dać szansę, podobnie dwójce młodych Hermanowi i Janusowi. Można powiedzieć, że kadrę już zamknęliśmy, ale jeżeli znajdziemy dodatkowe finansowanie, to nie zaszkodzi się jeszcze wzmocnić.

Mówi na łamach portalu Gazeta.pl dyrektor sportowy klubu, Ryszard Bosek.

Dla 30-letniego Bartosza Buniaka AZS Częstochowa to trzeci klub w PlusLidze. Swoją przygodę z najwyższą klasą rozgrywkową nowy nabytek AZS-u rozpoczynał w sezonie 2009/2010 w Siatkarzu Wieluń, w którym spędził dwa lata. Przez kolejne dwa sezony był zawodnikiem BBTS-u Bielsko-Biała, gdzie grał m.in z innym nowym środkowym Akademików, Łukaszem Polańskim.

Kadra AZS Częstochowa 2015/2016
Rozgrywający: Rafael Redwitz, Tomasz Kowalski
Przyjmujący: Rafał Szymura, Matej Patak, Stanisław Wawrzyńczyk, Szymon Herman
Atakujący: Felipe Airton Bandero, Bartłomiej Lipiński
Środkowi: Łukasz Polański, Michała Szalacha, Bartosz Buniak, Bartłomiej Janus
Libero: Adrian Stańczak, Jakub Bik