CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Jakub Bik i Miłosz Hebda w nowych klubach

Podobnie jak w ostatnich latach tak i teraz spore roszady kadrowe przechodzi drużyna AZS-u Częstochowa. Po kilku latach występów w biało-zielonych barwach z częstochowskim klubem pożegnali się libero Jakub Bik i przyjmujący Miłosz Hebda. Pierwszy z siatkarzy w najbliższych dniach ma podpisać kontrakt z Indykpolem AZS UWM Olsztyn, Hebda z kolei trafił do beniaminka PlusLigi Banimeksu Będzin.

Hebda w Częstochowie grał przez cztery sezony. W pierwszych dwóch latacj pełnił rolę rezerwowego atakującego. W kolejnych trener Marek Kardos przestawił byłego siatkarza PGE Skry Bełchatów na pozycję przyjmującego, a zawodnik był już graczem pierwszego składu. Jakub Bik w AZS-ie występował przez trzy lata. Nie miał jednak zbyt wielu okazji do gry w podstawowym składzie, zazwyczaj przygrywając rywalizację o miejsce na boisku najpierw z Adrianem Stańczakiem, a ostatnio z Kacprem Piechockim.

Wcześniej z drużyną prowadzoną przez trenera Marka Kardosa pożegnało się już siedmiu zawodników: Bartosz Bednorz (Indykpol AZS UWM Olsztyn), Dawid Murek, Jakub Vesely (St. Nazaire), Wojciech Kaźmierczak, Marcin Janusz (Effector Kielce), Michał Kozłowski i Kacper Piechocki (PGE Skra Bełchatów).