CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Jakub Bik nowym libero AZS-u Częstochowa

Jakub Bik nowym libero AZS-u Częstochowa

Justyna Jaworska

26-letni Jakub Bik został nowym siatkarzem AZS-u Częstochowa. Występujący na pozycji libero zawodnik grał już w AZS-ie w latach 2011-2014 oraz 2015-2016. W swojej karierze reprezentował również barwy Indykpolu AZS Olsztyn i AZS AGH Kraków. W ubiegłym sezonie nie znalazł uznania w żadnym klubie i nie występował na ligowych parkietach.

Bik to teoretycznie trzeci libero w drużynie Sinana Tanika. Teoretycznie bo to najprawdopodobniej właśnie on wraz z Piotrem Machetą ostatecznie zagrają na tej pozycji w sezonie 2018/2019, a zakontraktowany jako pierwszy, doświadczony Dawid Murek zostanie przesunięty na pozycję przyjmującego.

AZS, który nowy sezon ligowy rozpoczyna już w najbliższą sobotę, ciągle nie zamknął kadry na zbliżające się rozgrywki. Klub w dalszym ciągu nie ogłosił podpisania umowy z atakującym Mateuszem Piotrowskim i rozgrywającym Rafałem Prokopczukiem. Do obsadzenia pozostaje również środek siatki, gdyż jedynym zawodnikiem występującym na tej pozycji jest w tej chwili Aleksandar Nedeljković.