CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Jarosław Dymek: Kildemand może być czarnym koniem Ekstraligi

Niespełna miesiąc pozostał do inauguracji rozgrywek Enea Ekstraligi. Podobnie jak przed rokiem częstochowianie za główny cel stawiają sobie awans do pierwszej czwórki. W osiągnięciu celu ma pomóc m.in. Peter Kildemand.

– Powiem szczerze, że już dość długo go obserwuję. Peter należy do grupy zawodników, których bardzo lubię. Dlaczego? Bo on nie wyskakuje jak królik z kapelusza i nie robi po 15 punktów, ale podobnie jak Artur Czaja z sezonu na sezon jedzie coraz lepiej. Nie chcę zapeszyć, ale myślę, że Kildemand może być czarnym koniem ekstraligi – powiedział menedżer Włókniarza, Jarosław Dymek.

Drużyna Włókniarza od lat dostarcza swoim kibicom ekstremalnych emocji, dlatego potrzebuje takich zawodników jak Kildemand. 24-letni Duńczyk jest bowiem niezwykle ofensywnie jeżdżącym zawodnikiem. – Dlatego trafił do Włókniarza. To jest gościu, który nie odpuszcza i ma niesamowicie waleczny styl jazdy. Jego atutem jest również bajeczna technika. Myślę, że będzie ucierał nosa tym teoretycznie mocniejszym od niego rajderom – dodał Dymek.