CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Jason Doyle pożegnał się z Włókniarzem

Jason Doyle pożegnał się z Włókniarzem

speedwayekstraliga.pl | Radek Kalina

Tylko rok trwała przygoda Jasona Doyle’a z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Mistrz świata z 2017 rok w przyszłorocznym sezonie nie będzie już reprezentował biało-zielonych barw. Obie strony chciały kontynuować współpracę, ale na przeszkodzie stanęły nowe przepisy. Od sezonu 2021 oprócz dwóch polskich seniorów w składzie meczowym drużyn PGE Ekstraligi musi znaleźć się również obowiązkowo żużlowiec do 24. roku życia. W związku z faktem, iż ważne umowy z częstochowskim klubem mają Leon Madsen i Fredrik Lindgren, dla Australijczyka najzwyklej zabrakło już miejsca.

Jason Doyle do Włókniarza trafił przed sezonem 2020 na zasadzie wypożyczenia z Apatora Toruń. Kończące się rozgrywki zakończył ze średnią 2,000 co dało mu 14. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych żużlowców PGE Ekstraligi.

Niestety, w związku ze zmianą regulaminu PGE Ekstraligi i wprowadzeniu konieczności posiadania w składzie meczowym zawodnika do lat 24, nie będę mógł występować w barwach Eltrox Włókniarza Częstochowa w sezonie 2021. Nie zamykamy jednak swych dróg, a ja sam mam ogromną nadzieje, że w niedalekiej przyszłości będę ponownie reprezentował ekipę częstochowskich Lwów.

Powiedział na łamach oficjalnej strony internetowej klubu, Jason Doyle.