CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Jest decyzja! PGE Ekstraliga ma ruszyć 12 czerwca

Jest decyzja! PGE Ekstraliga ma ruszyć 12 czerwca

Jacek Winiarski

Po wielu tygodniach spekulacji i niepewności w związku z panującą pandemią koronawirusa w końcu pojawiły się pierwsze oficjalne informacje na temat rozpoczęcia, mocno opóźnionego, sezonu żużlowego 2020. Według wytycznych polskiego Rząd rozgrywki PGE Ekstraligi będą mogły wystartować 12 czerwca. Sezon ma otworzyć zaległa 2. kolejka rozgrywek, w której Eltrox Włókniarz Częstochowa uda się na mecz wyjazdowy z Falubazem Zielona Góra. Niestety liga, przynajmniej na początku, pojedzie bez udziału publiczności.

Rozgrywki Ekstraklasy rozpoczną się na przełomie maja i czerwca. Ekstraligę żużlową planujemy na połowę czerwca, a żużlowcy 14-dniową kwarantannę będą przechodzić od 8 maja. Bardzo się cieszę, że sport wraca i da nadzieję na powrót do normalności. Mam nadzieję, że sportowcy dostarczą nam emocje, których brakuje.

Powiedziała minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Klubom pozostaje teraz wypracować wspólne stanowisko z zawodnikami w kontekście nowych kontraktów, gdyż wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że te w obliczu kryzysu gospodarczego i braku wpływów do klubowych kas ze sprzedaży biletów, muszą pójść w dół. Kibicom natomiast nie pozostanie nic innego jak dopingować swoich pupili i emocjonować się ligową rywalizacją przed szklanym ekranem.