CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Jonas Jeppesen zamyka kadrę Eltrox Włókniarza

Jonas Jeppesen zamyka kadrę Eltrox Włókniarza

magazynzuzel.pl

Ostatnim, w trwającym okresie transferowym, wzmocnieniem drużyny Eltrox Włókniarza Częstochowa, został 22-letni Duńczyk Jonas Jeppesen. Były zawodnik Ostrovii Ostrów to trzeci po Kacprze Worynie i Bartoszu Smektale, nowy nabytek Lwów przed sezonem 2021. Sternicy częstochowskiego klubu zakończyli tym samym budowę drużyny na przyszłoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi. Celem odmłodzonej drużyny Eltrox Włókniarza będzie walka o awans do fazy play off.

Cieszę się, że trafiłem do Włókniarza. Mam nadzieję, że razem z kolegami z zespołu stworzymy dobrą drużynę. Wierzę, że razem uda nam się awansować do fazy Play-Off, gdzie powalczymy o jak najwyższe cele. Nie mogę już doczekać się nowego sezonu, który rozpocznę w barwach Eltrox Włókniarza

Powiedział na łamach oficjalnej strony internetowej klubu, Jonas Jeppesen.

Po nieudanym dla częstochowian sezonie 2020 w zespole doszło do dość dużych zmian. Prawdziwą rewolucję przeszła krajowa formacja seniorska. Występujących na tych pozycjach w minionych rozgrywkach Pawła Przedpełskiego i Rune Holtę, zastąpili Bartosz Smektała i Kacper Woryna. Trzecia kadrowa zmiana była w głównej mierze spowodowana nowinką regulaminową. W obliczu obowiązkowego startu w meczu zawodnika do lat 24, z klubem pożegnał się Jason Doyle. W sezonie 2021 we Włókniarzu miejsca żużlowca U-24 zajmie pozyskany dzisiaj Jonas Jeppesen. W klubie na kolejny sezon pozostali natomiast Leon Madsen, Fredrik Lindgren i młodzieżowcy, Jakub Miśkowiak, Mateusz Świdnicki i Bartłomiej Kowalski. Trenerem drużyny w dalszym ciągu będzie Piotr Świderski.

Nowy nabytek Lwów, Jonas Jeppesen ma 22 lata i ostatni sezon spędził na zapleczu PGE Ekstraligi. Co prawda przed startem sezonu 2020, Duńczyk parafował kontrakt z Falubazem Zielona Góra, ale nie dane było mu zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Jeppesen został przez trenera Piotra Żyto powołany na jeden mecz, ale pełniąc funkcję zawodnika rezerwowego, całe spotkanie obejrzał z parku maszyn. W trakcie sezonu Jeppesen został wypożyczony do pierwszoligowej Ostrovii Ostrów. Tam na początku również nie otrzymywał szansy, ale gdy już ją dostał to w pełni ją wykorzystał. Z pewnością większości sympatykom czarnego sportu w naszym kraju, Duńczyk w pamięci zapisał się po fenomenalnym występie przeciwko Apatorowi Toruń. W rozgrywkach eWinner 1. ligi łącznie wystąpił w 6. meczach i osiągnął średnią na poziomie 1,944.

Kadra Eltrox Włókniarz Częstochowa 2021

Zawodnik Rok ur. Średnia 2020
Leon Madsen (K) 1988 2,206 (PGE Ekstraliga)
Fredrik Lindgren 1985 1,892 (PGE Ekstraliga)
Bartosz Smektała 1998 1,863 (PGE Ekstraliga)
Kacper Woryna 1996 1,514 (PGE Ekstraliga)
Jonas Jeppesen 1998 1,944 (eWinner 1.liga)
Jakub Miśkowiak 2001 1,609 (PGE Ekstraliga)
Mateusz Świdnicki 2001 1,114 (PGE Ekstraliga)
Bartłomiej Kowalski 2002 0,000 (PGE Ekstraliga)
Kamil Król 2003 nie startował