CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Jonas Jeppesen zostaje we Włókniarzu

Jonas Jeppesen zostaje we Włókniarzu

magazynzuzel.pl

W ekspresowym tempie kompletują drużynę na sezon 2022 działacze Eltrox Włókniarza Częstochowa. Jakiś czas temu ogłoszono, że w przyszłorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi nadal w biało-zielonych barwach startować będą Kacper Woryna i Bartosz Smektała, dzisiaj władze Lwów ogłosiły osiągnięcie kolejnego porozumienia. We Włókniarzu na kolejny sezon zostaje Jonas Jeppesen. Duńczyk podobnie jak w tym sezonie będzie startował na pozycji zawodnika do lat 24.

Jeśli do wspomnianej trójki dodamy mających ważne kontrakty Leona Madsena i Fredrika Lindgrena, to jak na dłoni widać, że Włókniarz ma niemal gotowy skład na przyszły sezon. Niemal bo tak naprawdę do sfinalizowania została już tylko nowa umowa Jakuba Miśkowiaka, która podobno jest już tylko kwestią czasu. Naturalnie partnerem Miśkowiaka w formacji młodzieżowej będzie Mateusz Świdnicki.

Wracając do Jeppesena sezon 2021 był dla niego debiutem na torach PGE Ekstraligi. Nie był to debiut wybitny bo sezon zakończył ze skromną średnią na poziomie 1,255 co sklasyfikowała go na 41. miejscu w rankingu najskuteczniejszych zawodników ligi. Władze klubu jak i sam zawodnik liczą, że drugi sezon Duńczyka w elicie będzie zdecydowanie lepszy.

Od początku mojej przygody z Eltrox Włókniarzem Częstochowa czułem, że trafiłem do odpowiedniej drużyny. W trakcie sezonu wszystkie moje przeczucia się potwierdziły. Klub jest bardzo profesjonalnie zarządzany, w Częstochowie mam swój team oraz oddanych sponsorów, którzy mnie wspierają oraz mi zaufali. Cały czas czuję, że stać mnie na lepsze wyniki, które ucieszą zarówno zarząd jak i kibiców. Dziękuję za drugą szansę i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby w przyszłym sezonie wraz z kolegami powalczyć o poprawę tegorocznego wyniku. Do zobaczenia na Arena zielona-energia.com.

Powiedział na łamach oficjalnej strony internetowej klubu, Jonas Jeppesen.

W przyszłym sezonie w drużynie Włókniarza jedyne zmiany mogą więc nastąpić w sztabie szkoleniowym. Coraz częściej w kuluarach mówi się, że Piotra Świderskiego na stanowisku trenera zastąpi doskonale znany w Częstochowie, Lech Kędziora.