CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Józef Kafel trenerem Włókniarza Częstochowa

Józef Kafel po 17 latach przerwy ponownie został trenerem Włókniarza Częstochowa. Były żużlowiec częstochowskiego klubu stanowisko szkoleniowca objął z początkiem miesiąca. Oprócz pracy z młodzieżą Kafel odpowiedzialny będzie także za przygotowanie toru przy Olsztyńskiej na zawody i treningi.

Postawienie na Józefa Kafla w kwestii szkolenia jest niewątpliwie najlepszym wyborem z naszej strony. Utwierdziło nas w tym wielu byłych zawodników Włókniarza, jak chociażby Sebastian Ułamek, czy też Sławomir Drabik, który nie ukrywa, że w pierwszych latach swojej kariery wzorował się właśnie na Józefie Kaflu.

Mówi na łamach oficjalnej strony internetowej Włókniarza, prezes klubu Michał Świącik.

Sternik częstochowskiej drużny podkreśla, że umowa z Józefem Kaflem została podpisana głównie pod kątem startów drużyny Włókniarza w przyszłorocznych rozgrywkach Polskiej 2. Ligi Żużlowej.

Kafel zatrudniony został na tym stanowisku nie tylko z myślą o najbliższych miesiącach i szkoleniu młodzieży, ale przede wszystkim pod kątem prowadzenia pierwszej drużyny w przyszłorocznych rozgrywkach Polskiej 2. Ligi Żużlowej

Dodaje Michał Świącik.

Pracę trenera Kafel łączyć będzie z funkcją toromistrza. Michał Świącik jest przekonany, że Józef Kafel sprosta zadaniu jakie postawili przed nimi działacze Włókniarza.

W polskim żużlu mieliśmy wielu bardzo dobrych trenerów, którzy podczas tej pracy przygotowali również tor. Mam tutaj chociażby na myśli Marka Cieślaka, Janusza Stachyrę, czy obecnie Piotra Barona. Właśnie taką postacią we Włókniarzu ma stać się Józef Kafel, który w klubie będzie obecny codziennie.

ckmwlokniarz.com.pl