CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Jutro druga odsłona walki o utrzymanie

W najbliższą środę (tj. 19.04) w Bydgoszczy odbędzie się rewanżowe spotkanie w rywalizacji o 15. miejsce w rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2016/2017 pomiędzy miejscową Łuczniczką, a AZS-em Częstochowa. W pierwszym spotkaniu, które rozegrano przed tygodniem w Częstochowie triumfowali gracze Michała Bąkiewicza 3:2. Początek jutrzejszej rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00.

W kończącym się sezonie rywalizacja w fazie play off, a także play out rozstrzyga się już po dwóch meczach. W przypadku remisu 1:1, decydują punkty meczowe, a gdy i te są równe o wyższej pozycji rozstrzyga tzw. złoty set. AZS Częstochowa wygrywając w ubiegłą środę z Łuczniczką 3:2 ma na swoim koncie 2 punkty meczowe, bydgoszczanie mają zaś 1. Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza do zajęcia 15. miejsca potrzebują więc zwycięstwa nad Brdą w dowolnym rozmiarze. W przypadku porażki 2:3 o końcowej klasyfikacji rozstrzygnie złoty set. Każda wyższa porażka sprawi, że zwycięzcą rywalizacji bydgosko-częstochowskiej będą gospodarze jutrzejszego starcia.

Przed pierwszym starciem AZS-u z Łuczniczką ciężko było wskazać zdecydowanego faworyta. Jednak mimo wszystko większe szansę na końcowe zwycięstwo dawano graczom z Bydgoszczy. Tymczasem po dwóch pierwszych partiach meczu rozgrywanego w Częstochowie to AZS prowadził 2:0. Niestety dla nielicznie zgromadzonych kibiców w hali na Zawodziu siatkarze Michała Bąkiewicza nie potrafili postawić przysłowiowej kropki nad “i”. Do dobrej postawy z pierwszych dwóch setów wrócili dopiero w tie-breaku ostatecznie pokonując zespół Łuczniczki 3:2. Taki wynik w dalszym ciągu w korzystniejszej sytuacji przed meczem rewanżowym stawia zespół z województwa kujawsko-pomorskiego.

Historia wyników obu drużyny z rundy zasadniczej również przemawiają na korzyść Łuczniczki. W pierwszym meczu w Częstochowie, podobnie jak i w fazie play out triumfował AZS 3:2. W rewanżu w Bydgoszczy zdecydowanie lepsi byli gracze Łuczniczki, którzy wygrali 3:0. Gdyby sytuacja się powtórzyła to bydgoszczanie zajęli by przedostatnie miejsce na koniec sezonu. Przypomnijmy, że przegrany z tej rywalizacji o ligowy byt będzie musiał rywalizować w spotkaniach barażowych z jednym z pierwszoligowców.

Łuczniczka Bydgoszcz
1. Jan Nowakowski
2. Jakub Rohnka
3. Milan Katić
4. Wojciech Jurkiewicz
6. Igor Yudin
8. Mateusz Siwicki
9. Bartosz Filipiak
11. Patryk Szczurek
13. Piotr Sieńko
14. Marcel Gromadowski
15. Kacper Bobrowski
16. Mateusz Czunkiewicz
17. Mateusz Sacharewicz
19. Patryk Mendel

AZS Częstochowa
1. Tomasz Kowalski
2. Łukasz Polański
3. Stanisław Wawrzyńczyk
5. Mykoła Moroz
6. Adam Kowalski
7. Michał Szalacha
10. Bartosz Buniak
12. Kamil Ociepka
13. Rafał Szymura
14. Oleksandr Grebeniuk
15. Bartłomiej Janus
16. Adrian Szlubowski
17. Konrad Buczek