CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Kacper Woryna pojedzie w finale Bauhaus-Ligan

Kacper Woryna pojedzie w finale Bauhaus-Ligan

Eltrox Włókniarz Częstochowa

Kacper Woryna był najskuteczniejszym zawodnikiem Smederny Eskilstuna w meczach półfinałowych rozgrywek szwedzkiej Bauhaus-Ligan przeciwko Rospiggarnie Hallstavik. Dobra postawa reprezentanta Eltrox Włókniarza Częstochowa, pozwoliła popularnym Kowalom zameldować się w wielkim finale. Przeciwnikiem Smederny będzie Dackarna Malilla, która w drugim półfinale wyeliminowała Vastervik Speedway, barw którego bronią Bartosz Smektała i Fredrik Lindgren.

Naturalnie cała trójka wystartowała w dzisiejszych meczach rewanżowych 1/2 finału. Wspomniany na wstępie Woryna był obok Andrzeja Lebiediewa, najskuteczniejszym zawodnikiem Smederny zdobywając 11 punktów i 1 bonus. Liderami Vastervik w starciu z Dackarną byli natomiast Fredrik Lindgren (12) i Bartosz Smektała (12). Dobra postawa częstochowian, nie uchroniła ekipy z Vastervik przed porażką nie tylko w dzisiejszym meczu, ale w całej półfinałowej rywalizacji.

Eskilstuna Smederna – 48 pkt.
9. Michael Jepsen Jensen – 7+2 (2*,2*,0,3,0)
10. Kacper Woryna – 11+1 (3,3,1,3,1*)
11. Gleb Czugunow – 9+1 (d,1,3,2*,3)
12. Andrzej Lebiediew – 11+1 (3,3,1,2*,2)
13. Pontus Aspgren – 5 (2,3,-,-,-)
14. Johannes Stark – 3 (1,0,1,t,1)
15. Joel Kling – 2 (2,w,0)

Rospiggarna Hallstavik – 41 pkt.
1. Timo Lahti – 2 (0,0,-,2,0,-)
2. Kai Huckenbeck – 7+2 (1,2,w,1,2*,1*)
3. Adrian Miedziński – 6+3 (1,1*,2*,u,2)
4. Patryk Dudek – 14 (2,2,3,1,3,3)
5. Kim Nilsson – 11 (3,t,3,2,3,0)
6. Anders Mellgren – 1 (d,1,0,-,-)
7. Erik Gheorghe – 0 (d)

Bieg po biegu:
1. (58,50) Woryna, Jepsen Jensen, Huckenbeck, Lahti – 5:1 – (5:1)
2. (58,60) Lebiediew, Dudek, Miedziński, Czugunow (d) – 3:3 – (8:4)
3. (58,40) Nilsson, Aspgren, Stark, Mellgren (d) – 3:3 – (11:7)
4. (58,60) Lebiediew, Huckenbeck, Czugunow, Lahti – 4:2 – (15:9)
5. (58,30) Aspgren, Dudek, Miedziński, Stark – 3:3 – (18:12)
6. (57,30) Woryna, Jepsen Jensen, Mellgren, Gheorghe (d) – 5:1 – (23:13)
7. (59,00) Nilsson, Kling, Stark, Huckenbeck (w) – 3:3 – (26:16)
8. (58,00) Dudek, Miedziński, Woryna, Jepsen Jensen – 1:5 – (27:21)
9. (58,80) Czugunow, Nilsson, Lebiediew, Mellgren – 4:2 – (31:23)
10. (59,30) Jepsen Jensen, Lebiediew, Huckenbeck, Miedziński (u) – 5:1 – (36:24)
11. (58,70) Nilsson, Lahti, Kling (w), Stark (t) – 0:5 – (36:29)
12. (59,20) Woryna, Czugunow, Dudek, Lahti – 5:1 – (41:30)
13. (58,40) Dudek, Huckenbeck, Stark, Kling – 1:5 – (42:35)
14. (59,00) Czugunow, Miedziński, Huckenbeck, Jepsen Jensen – 3:3 – (45:38)
15. (58,60) Dudek, Lebiediew, Woryna, Nilsson – 3:3 – (48:41)

————————————–

Vastervik Speedway – 41 pkt.
1. Bartosz Smektała – 12 (2,2,1,1,3,3)
2. Paweł Przedpełski – 2+1 (0,1*,-,0,1)
3. Fredrik Lindgren – 12 (2,1,3,1,2,3)
4. Wadim Tarasienko – 3 (0,0,-,1,2)
5. Artiom Łaguta – 11 (3,3,0,3,2,0)
6. Anton Karlsson – 1+1 (-,0,-,-,1*)
7. Noel Wahlqvist – 0 (0,0)

Dackarna Malilla – 49 pkt.
1. Tai Woffinden – 9+3 (1,2*,2*,3,1*)
2. Maciej Janowski – 11 (3,3,3,0,2)
3. Jacob Thorssell – 6+1 (3,1*,0,2,0)
4. Rasmus Jensen – 9 (1,2,2,1,3)
5. Jason Doyle – 11+1 (1*,3,2,3,2)
6. Ricky Kling – 3 (2,0,0,1,0)
7. Avon Van Dyck – nie startował

Bieg po biegu:
1. (57,30) Janowski, Smektała, Woffinden, Przedpełski – 2:4 – (2:4)
2. (57,00) Thorssell, Lindgren, Jensen, Tarasienko – 2:4 – (4:8)
3. (56,20) Łaguta, Kling, Doyle, Wahlqvist – 3:3 – (7:11)
4. (56,80) Janowski, Woffinden, Lindgren, Tarasienko – 1:5 – (8:16)
5. (56,00) Łaguta, Jensen, Thorssell, Karlsson – 3:3 – (11:19)
6. (56,90) Doyle, Smektała, Przedpełski, Kling – 3:3 – (14:22)
7. (56,40) Janowski, Woffinden, Smektała, Łaguta – 1:5 – (15:27)
8. (57,00) Lindgren, Jensen, Smektała, Thorssell – 4:2 – (19:29)
9. (56,20) Łaguta, Doyle, Lindgren, Kling – 4:2 – (23:31)
10. (57,80) Smektała, Thorssell, Tarasienko, Janowski – 4:2 – (27:33)
11. (57,10) Doyle, Łaguta, Kling, Wahlqvist – 2:4 – (29:37)
12. (57,10) Woffinden, Lindgren, Jensen, Przedpełski – 2:4 – (31:41)
13. (57,90) Jensen, Tarasienko, Karlsson, Kling – 3:3 – (34:44)
14. (57,60) Smektała, Janowski, Przedpełski, Thorssell – 4:2 – (38:46)
15. (57,50) Lindgren, Doyle, Woffinden, Łaguta – 3:3 – (41:49)

SportoweFakty.wp.pl