CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Kacper Woryna zostaje we Włókniarzu na kolejny sezon!

Kacper Woryna zostaje we Włókniarzu na kolejny sezon!

wlokniarz.com

Choć oficjalne okno transferowe zostanie otwarte dopiero 1 listopada, to jednak wszyscy w Częstochowie już od dłuższego czasu wyczekiwali tej wiadomości. Kacper Woryna zostaje w drużynie Włókniarza Częstochowa na sezon 2023! Dla tegorocznego krajowego lidera Lwów będzie to trzeci z rzędu sezon w bało-zielonych barwach. Woryna do Częstochowy trafił przed sezonem 2021 z macierzystego ROW-u Rybnik. Początek miał bardzo słaby, niektórzy zaczęli domagać się nawet odsunięcia od składu rybniczanina. Z każdym kolejnym tygodniem forma Woryny zaczęła rosnąć. Finalnie premierowy sezon w barwach Włókniarza zakończył ze średnią biegopunktową na poziomie 1,593, co uplasowało go na 32. miejscu w rankingu najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi.

W tym sezonie już od początku sezonu rybniczanin sygnalizował niezłą formę. Jedna w ostatnich tygodniach jego dyspozycja wręcz eksplodowała. W ćwierćfinałowym starciu z Betard Spartą Wrocław był praktycznie nieomylny. Obecnie z wysoką średnią 2,103 jest 11. najskuteczniejszym zawodnikiem ligi. Razem z pozostałymi zawodnikami Włókniarza, wkrótce rozpocznie batalię o medale tegorocznych Drużynowych Mistrzostw Polski. Warto dodać, że Woryna medalu z rozgrywek DMP w swojej kolekcji jeszcze nie posiada.

Kacper Woryna jest drugim zawodnikiem z obecnego składu, który w trakcie sezonu zdecydował się na przedłużenie swojego kontraktu w Częstochowie. Wcześniej na podobny krok zdecydował się kapitan Lwów, Leon Madsen. Nie jest tajemnicą, że działaczom zależy również na kontynuowaniu współpracy z Jakubem Miśkowiakiem, który w przyszłorocznych rozgrywkach miałby zająć miejsce dla zawodnika przewidzianego na pozycji U24. Na innych pozycjach szykują się zmiany. Żadną tajemnicą nie jest, że klub opuścić mają Bartosz Smektała (Unia Leszno), Fredrik Lindgren (Motor Lublin), Mateusz Świdnicki (Wilki Krosno) i Jonas Jeppesen. Nowymi twarzami w zespole mają zostać Mikkel Michelsen i Maksym Drabik (obaj z Motoru Lublin), a formację młodzieżową tworzyć mają, wracający z wypożyczenia z Krosna, Franciszek Karczewski oraz Kajetan Kupiec. Trenerem Włókniarza ma pozostać Lech Kędziora.