CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

KantorOnline sponsorem tytularnym Włókniarza

Internetowy serwis wymiany walut KantorOnline będzie w nadchodzącym sezonie sponsorem tytularnym żużlowców Włókniarza Częstochowa. O podpisaniu umowy z nowym sponsorem zarząd klubu poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej. W rozgrywkach Enea Ekstraligi drużyna będzie występować pod szyldem KantorOnline Włókniarz Częstochowa.

KantorOnline.pl jest pierwszym kantorem internetowym specjalizującym się w wymianie walut dla firm i osób fizycznych. Powstał on w 2011 roku i należy do TNN Finance. – Mamy sponsora tytularnego, który ładnie wpisuje się w nazwę naszego klubu. Ten sponsor zapewnia nam przede wszystkim stabilność finansową w sezonie 2014. Chciałbym przy okazji zaprosić wszystkie podmioty współpracujące z klubem Włókniarz do współpracy z naszym sponsorem, gdyż umożliwi ona pozyskanie dodatkowych środków. Musimy pamiętać także o naszym najważniejszym sponsorze, czyli kibicach. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w aktywnym życiu naszego klubu – poinformował Dariusz Śleszyński, p.o. prezesa częstochowskiego Włókniarza.

Jakie czynniki zadecydowały o tym, że firma KantorOnline.pl postanowiła wesprzeć częstochowski klub? – Polska liga uznawana jest za najlepszą na świecie i postanowiliśmy zasponsorować klub z jej czołówki. Wcześniej nasza firma w projekty sportowe angażowała się tylko okazjonalnie. Na taką skalę jeszcze nigdy tego nie robiliśmy. Jakie mamy oczekiwania sportowe? Liczymy na podium – powiedział prezes KantorOnline.pl, Przemysław Spyra.

Ogromny wpływ na decyzję o zainwestowaniu w Włókniarz mieli częstochowscy kibice, którzy licznie wypełniają trybuny SGP Areny. – Od pewnego czasu dojrzewaliśmy do decyzji, żeby podjąć działania sponsorskie. Spośród wszystkich dyscyplin wybraliśmy najlepszą ligę na świecie. Dlaczego Włókniarz? Ten klub ma doskonałych zawodników, a mecze z z ich udziałem są niezwykle widowiskowe. Ważnym argumentem, o ile nie decydującym byli kibice, którzy tworzą niepowtarzalną atmosferę – dodał Andrzej Sołuda, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu kantorOnline.pl

Podczas konferencji pojawiły się również pytania na temat wyboru nowego prezesa spółki Włókniarz. W ostatnim czasie z zajmowanego stanowiska zrezygnował Paweł Mizgalski. – Będzie rozpisany konkurs. Chcemy wybrać profesjonalnego menedżera, który zwiąże się z klubem na najbliższe sezony. Jeżeli będzie to maniak żużlowy, to bardzo dobrze. Kandydaci będą musieli przedstawić wizję rozwoju klubu i pozyskania nowych sponsorów – zakończył Śleszyński.

źródło: speedway.info.pl