CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Karlsson i Holub dołączą do Włókniarza?

Stowarzyszenie CKM Włókniarz Częstochowa otrzymało licencję na starty w rozgrywkach Polskiej 2. Ligi Żużlowej w sezonie 2015. Kibiców Lwów i nie tylko interesuje skład, w jakim Włókniarz przystąpi do rozgrywek ligowych.

Michał Świącik, prezes Stowarzyszenia CKM Włókniarz Częstochowa podkreśla wielokrotnie, że zespół spod Jasnej Góry do ligi przystąpi bez większej presji na końcowy wynik. W Częstochowie chcą przede wszystkim postawić na szkolenie, które ma zaowocować sukcesami w niedalekiej przyszłości. O sile częstochowskiego zespołu mają stanowić wychowankowie Włókniarza – Rafał Malczewski, Oskar Polis, Przemysław Portas i Borys Miturski.

Niewykluczone, że do składu dołączy również kilku zawodników z zewnątrz. Najpoważniejszym kandydatem do zasilenia Włókniarza jest doskonale znany częstochowskim kibicom, Peter Karlsson. Spore szanse na angaż w Częstochowie ma również Jan Holub. – Chcieliśmy to zachować w tajemnicy, ponieważ rynek jest taki, że kluby podbierają sobie zawodników. Jednak nie da się już utrzymać w tajemnicy, że interesujemy się Peterem Karlssonem. Nie ma natomiast raczej już żadnych szans na starty pod Jasną Górą Eduarda Krcmara.Czech był naprawdę blisko, ale nie chcieliśmy nic ustalać przed decyzją o licencji. Z tego co wiem, to teraz jest on już dogadany w innym klubie, ale może będziemy mieć w drużynie innego Czecha. Myślę tu o Janie Holubie, który kontynuuje rodzinne tradycje. – informuje Michał Świącik.

Nieoficjalnie do składu biało-zielonych przymierzani są również Rafał Szombierski, Christian Hafenbrock i Claus Vising. Z tym ostatnim negocjacje prowadzi wspomniany Borys Miturski.

źródło: informacja własna+czestochowskie24.pl